Senior Mini, 7 kg | Ushqim i thatë me përmbajtje kalorish, i përshtatur për të mbajtur qentë e vegjël të moshuar në formë

471573c
Senior Mini është një recetë me përmbajtje më të ulët yndyre për një menaxhim më të mirë të peshës. Kroketat janë më të vogla dhe të përshtatura për nofullat e qenëve të moshuar të racave të vogla dhe mini. Përmban kondroitinë dhe glukozaminë për të mbështetur shëndetin e kyçeve dhe taurinë për të mbështetur funksionin e shëndetshëm të zemrës.

5 300,00 Lekë

(757,14 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
mobility
Lëvizshmëria - Me kondroprotektorë për kyçe të shëndetshme
taurine
Taurinë – Mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës

I zhvilluar posaçërisht për qen të vegjël dhe shumë të vegjël

Senior Mini përmban një kombinim përbërësish për të ndihmuar qentë e moshuar të qëndrojnë në formë. Ka përqindje të lartë e proteinave cilësore të pulës dhe përmbajtje e ulët e yndyrës për tretje më të lehtë.

Lëvizshmëri
Taurinë

Formula e bazuar në:

Pulë
Senior Mini është perfekt për:
Product detail icon I vjetër
Product detail icon Aktivitet normal
Product detail icon Pak aktivë
Product detail icon Rracë e vogël
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17874 IU/kg, vitaminë D3 1625 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, vitaminë C 200 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, (Bakër) 8 mg/kg, 3b502 (mangan) 63 mg/kg, 3b605 (zink) 108 mg/kg, 3b607 (zink) 12 mg/kg, 3b801 (selen) 0,20 mg/kg, beta-carote kg, kondroitin-glukozamine 1000 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Mish pule, grurë, miell gruri, misër, miell orizi, oriz, fibra vegjetale, yndyrë shtazore, fara liri, proteina shtazore të hidrolizuara, salmon, vaj salmoni, maja, vezë të thata, kripë, frukto-oligosakaride (0.3%), klorur kaliumi, lecithin, algat e detit, Tagetes.

22.0%
Proteinë
58%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Senior Mini!

Glukozaminë
1 / 6
Glukozaminë

Kondroitina dhe glukozamina janë përbërës të kërcit në nyje; këto substanca mbështesin kërcin për nyje elastike.

Taurinë
2 / 6
Taurinë

Mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës.

Fructo-oligosaccharides
3 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Kontroll i energjisë
4 / 6
Kontroll i energjisë

Përmbajtja e moderuar e kalorive për menaxhim më të lehtë të peshës.

Clinoptilolite
5 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Mbështetja e imunitetit
6 / 6
Mbështetja e imunitetit

Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

6 000,00 Lekë

Këshillë

Laxolja, 300 ml | Vaji premium i salmonit që mban lëkurën e shëndetshme dhe gëzof me shkëlqim

Suplement i shijshëm ushqimi dhe një burim i përsosur energjie

2 500,00 Lekë

Schampo, 250 ml | Shampo e butë me vaj kokosi dhe ulliri

Formula e koncentruar për gëzof me shkëlqim dhe butësi të mëndafshtë

2 900,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal