Kiti fillestar për kotele - gjithçka që mund t'i duhet koteles suaj

Kotele

Ndjenja e sigurisë dhe rehatisë janë të dyja jashtëzakonisht të rëndësishme për kotelen tuaj. Një komplet fillestar për kotele është një grup i të gjitha gjërave thelbësore që duhet të siguroni dhe para se të mbërrijë në shtëpinë tuaj. Një komplet fillestar për kotele përbëhet nga elementët bazë, si dhe nga gjërat që rrisin rehatinë dhe lejojnë macen tuaj të ndihet sikur i përket vendit të ri në të cilin ndodhet. Çfarë duhet të jetë pjesë e një kiti fillestare për kotele?

Tasat e maceve

Filloni të mblidhni kompletin tuaj fillestar për kotele me zgjedhjen e tasave të duhur. Mbani mend, macet mund të jenë pak tekanjoze, ndaj zgjidhni një tas që do të jetë i rehatshëm për kotelen tuaj. Kupat më të mira të maceve janë zakonisht të cekëta dhe të gjera - mustaqet e maceve janë vërtet të ndjeshme ndaj prekjes dhe me një pjatë me perimetër më të madh, mustaqet nuk do të përplasen në skajet e tasit.

Faktori kyç i ushqimit për macet është padyshim aroma. Zgjidhni një tas që mund të pastrohet lehtësisht, në mënyrë që macja juaj të shijojë gjithmonë ushqimet e saj të këndshme në një tas të pastër dhe të freskët. Tasat inox ose qeramike janë lehtësisht zgjedhjet më të mira - mund t'i pastroni në një makinë larëse enësh.

Në kompletin tuaj fillestar për kotele, duhet të përfshini ushqim të shijshëm për macet

Ushqimi i maceve

Në kompletin tuaj fillestar për kotele, duhet të përfshini ushqim të shijshëm. Zgjedhja më e mirë për macet që zakonisht nuk i’u pëlqen të pinë ujë nga tasi i tyre, është padyshim ushqimi i lagësht. Është një vakt i plotë dhe i ekuilibruar me përmbajtje të lartë lagështie, që i siguron maces tuaj të gjithë lëndët ushqyese të nevojshme dhe në të njëjtën kohë kujdeset për marrjen e ujit të nevojshëm. Mund të shtoni ushqime bonus në kompletin tuaj fillestar, pasi ato mund të jenë një motivim i madh gjatë stërvitjes me kotelen tuaj.

Kuti kartoni

Një element tjetër i nevojshëm për një mace është një kuti kartoni. Për një kotele të re dhe energjike, mund të dëshironi një kuti të mbyllur që mund të ndihmojë në zvogëlimin e rrëmujës. Një kuti e mbyllur e mbeturinave është gjithashtu një zgjedhje mahnitëse për një kotele më të turpshme që kërkon më shumë privatësi. Ndërsa zgjidhni një kuti, zgjidhni një material të përshtatshme. Nëse e dini se çfarë lloj kutie është përdorur nga përkujdesësi i mëparshëm apo streha , blini të njëjtin lloj. Në këtë mënyrë ju do ta bëni më të lehtë tranzicionin për kotelen tuaj.

Krevat maceje

Macet kalojnë një pjesë të madhe të ditës së tyre duke dremitur ose duke u rehatuar në vende komode dhe të ngrohta. Shtrati i bukur dhe i këndshëm i maces nuk është vetëm një hapësirë fjetjeje për macen tuaj. Është një vend i sigurt, ku kotelja juaj mund të pushojë plotësisht. Shtrati i maces thith shpejt aromën e maces suaj që kotelja juaj përdor për të shënuar territorin e tij. Në këtë mënyrë kotelja juaj mund të jetë në shtëpi dhe të krijojë një hapësirë të sigurt, ku mund të bredhë i lirë. Shtretërit e mbuluar të maceve krijojnë një vend të mrekullueshëm fshehjeje si gjatë kohës së lojës ashtu edhe në situata stresuese.

Kompleti fillestar i rekomanduar për mikun tuaj të ri:

Krypin, 1 pce | Shtëpizë e mbuluar për të mbajtur macen tuaj të ngrohtë dhe komode

Një shtëpizë e gjërë dhe super komode për të luajtur dhe pushuar kafshët shtëpiake. E përshtatshme për të gjitha madhësitë e maceve.
Kontrolloje

Bowl, L | Tas i qëndrueshëm për kafshët shtëpiake - prej çeliku inoks

Enë inoksi me bazë që nuk rrëshqet.
easy_to_clean
Lehtësisht e pastrueshme
2_sizes
2 madhësi
Kontrolloje

Gërvishtëse

Macet nuk i gërvishtin mobiljet për të keqtrajtuar kujdestarët e tyre. Për macet gërvishtja luan dy role të rëndësishme. Me gërvishtje macet mund të pastrojnë tërësisht putrat e tyre dhe të heqin shtresat e papastërtive të formuara në pjesët e sipërme të kthetrave të tyre.

Pjesë tjetër e madhe e kruarjes është shtrirja. Ndërsa përdorni një post gërvishtës ose një gërvishtëse të çdo lloji, macja juaj ka mundësinë të shtrijë të gjithë trupin e saj. Ju nuk mund ta privoni kotelen tuaj nga gërvishtja - kjo është natyra e tyre e dytë. Në vend që të zhgënjeheni që macja juaj po gërvisht karrigen ose divanin tuaj të preferuar, jepini një gërvishtëse që mund ta grisë në copa.

Lodra mace

Koha e lojës është një pjesë e rëndësishme e rutinës së maces që do ta mbajë shokun tuaj në formë për shumë vite. Me kohën e lojës, ju mund të forconi lidhjen mes ju të dyve kështu macja juaj ka një shans për të trajnuar muskujt dhe trurin e saj. Mos harroni se një mace e mërzitur është një mace e frustruar - pa një pjesë të përditshme të kohës së lojës dhe aktiviteteve, kotelja juaj do të kërkojë mënyra të tjera për të shpenzuar energjinë e tij shtesë dhe ju mund të mos jeni një adhurues i madh i ideve të tij argëtuese.

Produktet e tjera duhet të kenë për një anëtar të ri të familjes:

Bowl, S | Tas i qëndrueshëm për kafshët shtëpiake - prej çeliku inoks

Enë perfekte dhe ekologjike për të gjitha vaktet e kafshës suaj

1 100,00 Lekë

Mësoni më shumë rreth mënyrës së jetesës së shëndetshme

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.