Zyra në shtëpi me një mace vërdallë

Macet Kotelet

Pandemia e COVID-19 bëri që shumë punonjës zyre të kalojnë në punë nga shtëpia. Kafshët shtëpiake padyshim që ishin të emocionuar kur shihnin pronarët e tyre të kalonin kaq shumë kohë në shtëpi, por për pronarët e maceve të punonsh nga shtëpia nënkupton sfida të reja.Punët e pronareve, që janë të shumta, shpesh ndërpriten nga macet që kanë dëshirë të luajnë. Për pronarët e maceve, një zyrë në shtëpi me një mace çon në një rutinë krejtësisht të re.

Çfarë duhet të bëni kur macja juaj po ju shpërqendron?

 Macja juaj ndoshta do të përpiqet të shfrytëzojë sa më shumë praninë tuaj në shtëpi. Macja juaj do të përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj, pavarësisht nëse jeni në një pushim apo në mes të një telefonate të rëndësishme. Për të strukturuar sa më mirë ditën tuaj, përpiquni të injoroni macen tuaj kur jeni duke punuar. Mos e përkëdhel macen tënde, mos iu përgjigj mjaullimit. Nëse vendosni të bëni një pushim, atëherë mund ta përkëdhelni macen tuaj ose madje të luani për pak kohë.

Por sapo të ktheheni në tryezën tuaj të punës, përqëndrohuni në punën tuaj. Kjo do të bëjë një periudhë më të lehtë përshtatjeje pasi të jeni në gjendje të punoni nga zyra juaj.

Macja në tavolinë?

Nëse e lini macen tuaj të ulet mbi mobilje, të jeni të sigurt se ai do të kërcejë mbi tavolinën tuaj, kur ju të jeni duke punuar. Ju mund ta trajtoni praninë e maces në tavolinën tuaj të punës në dy mënyra - ose mund ta lini atë jashtë kufijve të tavolinës duke vendosur objekte ndarese, penguese për macen tuaj ose mund t'i përshtasni një hapësirë sipër tavolinës, ku mund të qetësohet ose të flejë kur jeni duke punuar. Duke vendosur një batanije të rehatshme ose krevat maceje në cep të tavolinës suaj, mund t'i jepni maces tuaj një vend që të jetë afër jush, kur jeni në punë.

Në këtë mënyrë, nëse macja juaj ndonjëherë përpiqet të shtrihet në tastierën ose laptopin tuaj, mund ta vendosni atë në vendin e caktuar.

Lavdëroni gjithmonë macen tuaj për përdorimin e batanijes ose shtratit të maces - përfundimisht do të bëhet zakon dhe kafsha juaj nuk do t'ju shqetësojë më në punë.

Rekomandohet për argëtim në shtëpi:

Exclusive Urinary | Ushqim i thatë i ekuilibruar, i formuluar për shëndetin e sistemit urinar tek macet e rritura

Exclusive Urinary përmban boronicë dhe nivel të ulët të magnezit. Ul pH-in e urinës dhe stimulon marrjen e ujit për të mbështetur shëndetin e urinës.
ph_low
Pehash i ulët
mg_low
Magnez i ulët
Proteina: 26.0%
Përmbajtja e yndyrës: 20.0%
Kontrolloje

Exclusive Lyster Care | Ushqimi i plotë për macet e rritura

Exclusive Lyster Care është një recetë me përmbajtje të lartë energjie, për macet me lëkurë të ndjeshme dhe kërkesa më të larta për energji.
healthy_shiny_coat
Lëkurë & gëzof
energy_plus
Energji +
Proteina: 32.0%
Përmbajtja e yndyrës: 21.0%
Kontrolloje

Koha për të luajtur

Kur punoni nga shtëpia, nuk mund të harroni kohën e lojës.

Duke luajtur me macen tuaj krijon një mundësi të shkëlqyer që të përdorë energjinë që ka grumbulluar gjatë gjithë ditës. Kur një mace lodhet pas kohës së lojës, ka shumë më pak gjasa t'ju shqetësojë gjatë orarit të punës. Gjithmonë mund të shtoni lodra të reja në koleksionin tuaj, mundësisht ato në të cilat mund të fshehni ëmbëlsira për kafshën tuaj. Zakonisht do ta mbajë macen tuaj të interesuar më shumë se një lodër e zakonshme. Nëse keni nevojë për një pushim gjatë punës, gjithmonë mund ta kaloni këtë kohë duke luajtur me macen tuaj. Keni një lodër pranë dhe kur të keni dëshirë të bëni një pushim, thjesht kapni lodrën dhe kaloni pak kohë me kafshën tuaj. Macja juaj do ta vlerësojë vëmendjen dhe ju do të relaksoheni gjatë ditës tuaj të punës.

Produkte të tjera argëtuese të sigurta për përdorim të brendshëm:

Exclusive Lyster Care, 2 kg | Kroketa të shijshme për macet aktive ose me lëkurë dhe gëzof të ndjeshëm

Me përmbajtje të lartë proteinash dhe yndyre për të kënaqur nevojat e maceve aktive

2 800,00 Lekë

Exclusive Urinary, 2 kg | Ushqimi i plotë i maces që ndihmon në ruajtjen e shëndetit urinar

Redukton pH urinar dhe siguron magnez të ulët dietik

2 800,00 Lekë

Exclusive Digest, 2 kg | Formulë e lehtë për t'u tretur për macet me sistem të ndjeshëm tretës

Me fibra vegjetale dhe FOS për të nxitur tretje të shëndetshme dhe përthithje të lëndëve ushqyese

2 900,00 Lekë

Këshillë

2 700,00 Lekë

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.