Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal

Pse Treats për qenin tuaj?

Treats-at e qenve nuk janë vetëm një shtesë e shijshme në dietën e përditshme të mikut tuaj me katër këmbë. Treats-at e qenve në dietën e kafshës suaj mund të kryejnë disa detyra, të cilat duhet t’i keni parasysh kur zgjidhni ushqimet e duhura për qenin tuaj. Kafshimet e shijshme midis vakteve mund të bëhen pjesë e rutinës ose të inkurajojnë qenin tuaj të luajë ose të ushtrohet. Treats-at e qenve të fshehura në një lodër të veçantë ose në qoshe të ndryshme të shtëpisë do ta inkurajojnë kafshën tuaj të mendojë. Kur zgjidhni ushqimet e qenve, kushtojini vëmendje përbërjes së tyre - kërkoni një listë të shkurtër përbërësish dhe një përbërje relativisht natyrale.

Treats-at si nxitje

Një nga përdorimet më të njohura për Treats-at e qenve është, sigurisht, përdorimi i tyre si një nxitje në një sërë situatash të përditshme. Shumë raca qensh janë gustatorë të mrekullueshëm që janë gati të bëjnë gjithçka për një kafshatë të shijshme. Ju mund të përfitoni nga kjo dobësi kur mësoni truket ose komandat themelore të qenit tuaj. Kur i mësoni truket ose komandat e kafshëve tuaja shtëpiake, ushqimet e qenve mund të shërbejnë si motivim për të marrë pjesë në trajnim. Ofroni kafshës suaj një Treats para stërvitjes - tregojini atij se çfarë kënaqësish e presin. Për studim dhe trajnim, zgjidhni Treats-a për qentë që mund t'i ndani lehtësisht në copa më të vogla. Në këtë mënyrë ju nuk rrezikoni të tejkaloni kërkesat ditore për energji të qenit tuaj, gjë që mund të çojë në shtim në peshë, mbipeshë dhe madje edhe obezitet.

Treats-at si shpërblim

Duke folur për trajnimin, Treats-at e qenve janë, natyrisht, një shpërblim i madh për udhëzimet e ekzekutuara siç duhet, ose sjelljen e mirë. Mos harroni se një Treats është një shpërblim vetëm për një truk ose udhëzim të kryer siç duhet. Nëse qeni juaj bën vetëm gjysmë mashtrimi, mos e shpërbleni. Një Treats është një sinjal për një qen që ka bërë diçka saktësisht siç duhet. Ju duhet të jeni të qëndrueshëm, por jo të rreptë, kur trajnoni qenin tuaj. Kërkoni që qeni juaj të jetë i plotë, por mos i bëni presion kur ai humbet interesin ose është i lodhur.

Treats-at si shpërqendrim

Nëse keni një qen shumë kurioz, merrni me vete ushqimet e tij të preferuara. Kafshatën e shijshme mund t'a përdorni si shpërblim për sjelljen korrekte, për shembull kur qeni ecën drejt dhe jo në zinxhir, ose ndalon kur i tregoni. Për të rritur lavdërimet dhe për të zhvilluar zakone të mira për qenin tuaj, mund t'i jepni një Treats. Por kjo nuk është mënyra e vetme që mund të përdorni Treats-at e qenit tuaj për një shëtitje. Nëse qeni juaj është një gustator, ndonjëherë vetëm ushqimi do të tërheqë vëmendjen e qenit tuaj. Nëse kafsha juaj bëhet tepër e interesuar për diçka që nuk duhet të jetë, ose shpërqendrohet nga stimuj të ndryshëm që hasni gjatë ecjes, tërhiqni vëmendjen e kafshës suaj për një Treats.

Treats-at, shëndeti dhe mirëqenia e qenit tuaj

Treats-at e qenve nuk duhet të jetë vetëm një shtesë e shijshme në dietën e përditshme. Një shumëllojshmëri e Treats-ave mund të suportoje mirqenien dhe shëndetin e kafshës suaj. Në treg do të gjeni një shumëllojshmëri shijesh të pasuruara me vitamina dhe minerale që mund të mungojnë në dietën e një qeni. Për qentë e racave të mëdha dhe gjigante, do të gjeni delikatesë me shtimin e glukozaminës dhe kondroitinës, të cilat do të ofrojnë mbrojtje gjithëpërfshirëse të kyçeve. Trajtimet speciale dentare mund të ndihmojnë në pastrimin mekanik të dhëmbëve nëse qeni juaj nuk është shumë i dhënë pas larjes së tyre. Megjithatë, për një katërputrosh me një sistem të ndjeshëm tretës ose që vuan nga alergjitë ushqimore, do të gjeni ushqime të shijshme pa drithëra dhe pa gluten.

Treats-at e qenve - si dhe kur t'i shërbejmë?

Mos harroni se ushqimet e qenve që i jepni kafshës suaj në dietën e përditshme janë vetëm një shtesë dhe nuk mund të zëvendësojnë kurrë një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Një Treats për qen është vetëm një varietet dietik që duhet të shërbehet me mençuri dhe me moderim. Pjesa ditore e ushqimeve të servirura nuk duhet të kalojë 20% të nevojave ditore për energji të kafshës suaj. Edhe Treats-at më të shëndetshme me një përbërje plotësisht natyrale janë kalori shtesë në dietën e kafshës suaj, të cilat, me tepricë, mund të çojnë në mbipeshë apo edhe obezitet. Nëse po përdorni Treats si nxitje dhe shpërblim kur stërviteni me qenin tuaj, zgjidhni Treats-a speciale që mund t'i ndani në copa më të vogla.

Cilat ushqime për qentë janë më të mirat?

Oferta e Treats-ave  Husse përfshin ushqime me përmbajtje të reduktuar yndyre që janë perfekte si rostiçeri për qentë me tendencë për mbipeshë. Sidoqoftë, mbani mend se çdo ushqim i lehtë i qenve, është vetëm një shtesë e një diete të shëndetshme dhe nuk mund të tejmbushet. Treats-at e qenve, madje edhe ato më të shëndetshmet, nuk janë pa kalori - shumë ushqime gjatë ditës mund të tejkalojnë nivelin e nevojave ditore për energji të kafshës suaj. Pa aktivitet fizik shtesë, katërkëmbëshi juaj mund të fillojë të shtojë peshë.

Cilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987
Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.
50+
Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.
1000+
Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.