Ne kujdesemi hap pas hapi në çdo detaj të prodhimit të ushqimit, për kafshët shtëpiake

Qëllimi ynë kryesor është të promovojmë një mënyrë jetese të shëndetshme për kafshët shtëpiake. Vizioni ynë drejton çdo aspekt të biznesit tonë.

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokal

Kompani familjare që përkujdeset maksimalisht për cilësinë e jetës së kafshëve shtëpiake

Historia e Husse filloi në vitin 1987 në Stokholm, kur Tom Eliasson pa potencial në biznesin që ofronte shpërndarjen e ushqimit për kafshët shtëpiake. U desh kohë dhe përpjekje, por vetëm disa vjet më vonë Husse filloi zgjerimin në vende të tjera evropiane. Aktualisht, Husse është lider evropian në shpërndarjen në shtëpi të ushqimit për kafshët shtëpiake. I pranishëm në mbi 50 vende në mbarë botën Husse mbetet një biznes familjar, ku djemtë e themeluesit, Petter dhe Tim, punojnë krah për krah me babain e tyre. Gjithçka që bëjmë vjen nga dashuria për kafshët. Furnizuesit Husse përkujdesen për cilësinë e jetesës së kafshëve shtëpiake, dhe marrin pjesë në panaire dhe ngjarje për të promovuar një mënyrë jetese të shëndetshme të kafshëve.

Trashëgimia suedeze, qëndrueshmëria dhe produktet me cilësi të lartë

Një produkt cilësor është themeli i biznesit tonë. Husse ofron mbi 300 produkte të cilësisë së lartë për qen, mace dhe kuaj. Ushqimi ynë përgatitet bazuar në recetat tradicionale skandinave dhe është zhvilluar nga përbërës të zgjedhur me kujdes. Objektet e prodhimit të Husse janë nën kontroll të përhershëm veterinar për t'u ofruar klientëve tanë cilësinë që ata kërkojnë. Kërkimet në Qendrën tonë studimore për katërputroshë  nuk kontribuojnë në ndonjë kërkim të dëmshëm pasi i përmbahet një politike miqësore dhe shumë të kujdesshme ndaj kafshëve. Meqenëse produktet Husse nuk janë të disponueshme përmes një rrjeti tradicional të shpërndarjes, klientët mund të bëjnë një blerje vetëm duke kontaktuar furnitorët lokalë. Falë dërgesave direkt nga fabrika, Husse mund t'i ofrojë klientit një çmim konkurrues të produkteve të tij me cilësi të lartë.

Këshilla ushqyese dhe mbështetje lokale

Me produktin cilësor vjen edhe shërbimi cilësor. Husse ofron shpërndarje personale në shtëpi të ofruar nga furnitorët tanë të kualifikuar vendas. Ekspertët tanë kalojnë nëpër trajnime të thelluara të ushqyerjes. Sa herë që keni nevojë për këshilla, furnizuesi juaj Husse do t'ju ndihmojë të merrni vendimin e duhur për kafshën tuaj. Gjithçka që bëjmë vjen nga dashuria për kafshët. Ekspertët tanë mbështesin rregullisht mbajtësit e kafshëve në zonën e tyre. Duke zgjedhur produktet Husse, ju merrni një standard global të cilësisë, ndërkohë që ndihmoni për të mbështetur komunitetet tuaja lokale të kafshëve shtëpiake.

Gjeni furnizuesin tuaj lokal!

Historia e Husse

Husse filloi në Stokholm

1987

Husse filloi linjën e saj të parë të produkteve

1993

Husse Franchisee System filloi në Francë Expo

1997

Husse hap linjën Super Premium

2002

Husse ka 100 mijë klientë

2003

Husse Franchisee System arrin në 30 vende

2007

Franchise i parë jashtë Evropës

2012

Husse fillon operacionet në SHBA

2014

Husse hap linjën e produkteve për Kuaj

2016

Husse feston 30-vjetorin (50+ vende, 2000+ franshizë dhe shpërndarës)

2017

Husse Shqipëri

Me mbi një
vit prezencë në treg, Husse Shqipëria ka mbledhur një ekip shpërndarësish dhe disa ekskluzivitete duke u bërë një nga departamentet kryesore në botë.

Përshëndetje Husse Tirana

Shpërndarësit tanë lokalë do t'ju dërgojnë ushqimin për kafshët tuaja pa kosto shtesë dhe direkt në derën tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme përmes një sistemi tradicional të shpërndarjes. Kontaktoni me furnizuesin tonë në zonën tuaj - do të merrni këshilla profesionale në lidhje me produktet tona dhe ushqimin e kafshëve, si dhe dërgimin e porosive tuaja derë më derë.

Gjeni furnizuesin tuaj lokal

Husse Shqipëria suporton mbajtësit e kafshëve shtëpiake

Në Husse qëllimi ynë kryesor është të promovojmë ushqimin e shëndetshëm të kafshëve shtëpiake dhe të mbështesim iniciativat lokale që përpiqen të përmirësojnë jetën e kafshëve në zonën tonë. Porositni nga furnitorët tuaj lokalë – dhe merrni këshillat dhe suportin e duhur.

Takohuni me ne në datë 28maj në hyrje të liqenit të Tiranës

Ejani dhe takohemi në hyrje të liqenit. 

Skuadra e Husse Shqipëri

ARMAND ÇUKA

General Manager for Albania

armand.c@husse.al
+355694040023
www.husse.al

Rejziger Çuka

Web Managment

rejziger@husse.al

Njihuni me ekipin tonë

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.