Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal

Treat-s natyrale për kuajt

Kuajt janë degustues të mëdhenj që do të jenë të lumtur të mirëpresin çdo Treats. Ju mund t'u jepni kuajve tuaj Treats-s përveç dietës së tyre ose si shpërblim gjatë stërvitjes. Kuajt janë kafshë që janë veçanërisht të ndjeshme ndaj çdo problemi të tretjes, kështu që zgjedhja e ushqimeve të duhura është shumë e rëndësishme nëse dëshironi shëndetin më të mirë të kalit tuaj. Trajtimet më të mira për kuajt janë ato me origjinë natyrore. Përbërja e thjeshtë e bazuar në fruta ose perime ofron shije të shkëlqyer dhe përmbajtja e lartë e fibrave mbështet tretjen. Trajtimet e kuajve krokante, natyrale, me aromë molle janë bërë nga mollë të cilësisë së lartë, vaj liri dhe qimnon të zi, të cilat janë gjithashtu të përshtatshme për konsum njerëzor. Shijet tona të kuajve janë krokante, por nuk do të shkërmoqen, kështu që mund t'i merrni në xhep kur shkoni për një xhiro ose e çoni kalin në stërvitje. Mos harroni se edhe shijet natyrale të kuajve janë vetëm një shtesë për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar dhe nuk duhet ta teproni kurrë. Shumë ushqime të lehta në dietën e një kalë mund të çojnë në shtim në peshë. Pesha e tepërt e kuajve ndikon në nivelin e aktivitetit të tyre fizik dhe shëndetin e përgjithshëm, kështu që mos i tejkaloni kërkesat ditore për energji të kalit tuaj.

Swedish quality for your pets

1987
Since 1987 Husse offers free home delivery of quality products for dogs and cats throughout Europe.
50+
Husse products are available in over 50 countries across the globe.
1000+
Over 1000 franchisees advising and providing products to your door.

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.