Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal

Treats për mace të shëndetshme

Treats-at e shëndetshme të bazuara në përbërës natyralë janë që macja do t'i mirëpresë me kënaqësi në dietën e saj.. Dëshironi t'i mësoni maces tuaj disa truke?. Treats-at e maceve janë perfekte kur doni ta inkurajoni macen tuaj të luajë - mund t'i fshehni në një shtëpi ose një lodër të veçantë, falë së cilës gërvishja juaj do të stimulojë muskujt dhe mendjen e katërputroshit tuaj. Shijet e maceve me një përmbajtje të reduktuar yndyre do të funksionojnë mirë edhe për macet me tendencë për të fituar peshë. Mos harroni, megjithatë, se Treats-at e maceve janë vetëm një shtesë për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Kini kujdes me sasinë e Treats-ave që i shërbeni maces tuaj gjatë ditës - shumë ushqime të lehta mund të tejkalojnë kërkesat për energji të maces tuaj dhe të çojnë në shtim në peshë.

Çfarë roli luajnë Treats-at e maceve në rutinën e përditshme të një maceje?

Treats-at e maceve nuk është vetëm një rostiçeri shtesë që mund t'i jepni maces tuaj midis vakteve. Treats-at e maceve janë një motivim i madh kur i mësoni kafshës tuaj diçka ose një shpërblim i madh për sjelljen e mirë. Macet i duan shpërblimet dhe lavdërimet, kështu që nëse doni të keni sukses në mësimin e trukeve ose komandave të thjeshta, sigurohuni që të rezervoni ushqime për macet që do ta inkurajojnë kafshën tuaj të bashkëpunojë. Trajtimi mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të futur në lojë përpjekjet intelektuale. Në lodrat e përshtatura posaçërisht, ju mund të fshihni Treats që macja juaj do t'i duhet t'i gjejë dhe t'i nxjerrë për t'i kafshuar më në fund. Dhe kjo nuk është ende e gjitha! Ju gjithashtu mund të ndërfusni përbërës shtesë si taurinë, boronicë ose ekstrakt malti në Treats-at e maces tuaj, të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në dietë. Taurina mbështet shëndetin e muskujve të zemrës, boronicat e kuqe do të kujdesen për sistemin e ndjeshëm urinar dhe malti do të ketë një efekt dekompresues. Këto janë vetëm disa nga shembujt e shijeve me një përbërje të pasuruar, të cilat jo vetëm janë një meze e lehtë e shijshme, por edhe mund të kenë një efekt pozitiv në shëndetin dhe mirëqenien e katërputroshit tuaj.

Trajtimi i maceve - Sa duhet të ushqehet në ditë?

Mos harroni se Treats-at për macet janë vetëm një shtesë në dietën e shëndetshme dhe të ekuilibruar të maces suaj. Edhe nëse zgjidhni Treats të shëndetshme me një përbërje të thjeshtë dhe natyrale, mos harroni t'i trajtoni ato pak si Treats njerëzore ose ushqimet e kripura. Çdo trajtim shton kalori shtesë në dietën e maces suaj. Për një mace të re fizikisht aktive, këto kalori shtesë mund të mos jenë aq të rëndësishme. Duke u argëtuar, duke u ngjitur në një shtyllë gërvishtëse ose duke luajtur në kopsht, miku juaj i vogël do të djegë shpejt kaloritë e tepërta të konsumuara. Kafshët shtëpiake më të vjetra ose më dembelë mund të mos kenë mundësinë të përdorin energjinë e tyre të tepërt, gjë që mund të rezultojë në shtim në peshë, mbipeshë dhe në raste ekstreme edhe në obezitet. Trajtimi i maceve nuk duhet të kalojë kurrë 20% të nevojave ditore për energji të maces suaj.

Çfarë lloj Treats-ash të zgjidhni?

Në dyqanet e kafshëve shtëpiake do të gjeni Treats për macet në çdo shije, formë dhe cilësi. Treats-at mund të jenë në formën e patate të skuqura të zakonshme, shkopinj të veçantë ose përtypës që mbështesin pastrimin mekanik të dhëmbëve, ose pasta dhe shkumë, të cilat kur shtohen në ushqim të thatë ose jepen midis vakteve, rrisin përmbajtjen e lëngjeve në dietën e maces. Mund të gjeni edhe pasta speciale me malt ose vitamina. Të parët zvogëlojnë rrezikun e formimit të topave të qimeve në traktin tretës të maces. Trajtimet e dyta mund të ndihmojnë me çdo mangësi në dietën e maces suaj. Gjithmonë kontrolloni me veterinerin tuaj përpara se të vendosni të shërbeni trajtime me vitamina. Patatet e skuqura janë krijesa marramendëse, dhe çdo gajtan ka preferencat e veta individuale.

Treats për kotele - cila do të jetë më e mira?

Macet e reja janë më të ndjeshmet ndaj të mësuarit. Trajnimi i maces tuaj nuk është detyra më e lehtë, por shumë mund të arrihen nëse i jepni maces tuaj motivimin e duhur. Kur zgjidhni Treats për kotele, kushtojini vëmendje të veçantë përbërjes së tyre. Shumë ushqime të shijshme janë shumë të pashëndetshme - më së miri shmangen në muajt e parë të jetës së një maceje, kur sistemi i saj tretës është jashtëzakonisht i ndjeshëm. Kërkoni delikatesë me një përbërje të thjeshtë, mundësisht me sa më pak përbërës. Treats-at më të mira për kotele janë, sigurisht, ato të bazuara në përbërës natyralë dhe të freskët. Ato nuk janë vetëm më të shijshmet, por edhe të lehta për t'u tretur dhe të pasura me vitamina dhe minerale të ndryshme.

Cilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987
Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.
50+
Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.
1000+
Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.