Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal

Kujdesi i duhur për kuajt

Mos e lini pas dore kujdesin e kalit tuaj. Falë kujdesit të duhur, kafsha juaj do të jetë në formë të shkëlqyer për shumë vite. Me gamën e produkteve të kujdesit Husse, ju do të kujdeseni për të gjitha nevojat e kalit tuaj - nga thundrat deri te mane. Me vajra speciale do të kujdeseni për indin e bririt të thundrës dhe shigjetave të kalit. Pomada e kalit me vaj depërton thellë në lëkurë, eliminon patogjenët dhe hidraton. Pomada për kuajt, e pasur me yndyrna, për kujdesin e thundrës së thatë, falë përbërësve të tyre natyralë, depërton shpejt në thundrën, duke mbështetur hidratimin natyral, duke zbutur dhe stimuluar rritjen. Produktet e kujdesit të pasura me yndyrna dhe acide yndyrore të pangopura me antioksidantë neutralizojnë radikalet e lira, duke ngadalësuar kështu procesin e plakjes së lëkurës dhe thundrave. Mos harroni për kujdesin e duhur të lëkurës dhe pallto. Për larjen, përdorni një shampo të veçantë me lanolinë dhe biotinë - të dy përbërësit ushqejnë llamba të flokëve të kalit, falë të cilave veshja është e shëndetshme dhe me shkëlqim. Nëse kali juaj ka probleme me dermatitin e verës, futni në kujdesin e tij një balsam me ekstrakte bimore dhe frutash, i cili do të kujdeset për shëndetin e lëkurës së kalit. Pas stërvitjes intensive, kujdesuni për gjymtyrët e kalit tuaj dhe aplikoni një xhel ftohës mbi to, i cili do të lehtësojë tendinat dhe do të relaksojë muskujt pas stërvitjes.

Swedish quality for your pets

1987
Since 1987 Husse offers free home delivery of quality products for dogs and cats throughout Europe.
50+
Husse products are available in over 50 countries across the globe.
1000+
Over 1000 franchisees advising and providing products to your door.

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.