Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal

A është ushqimi i lagësht i qenve më i mirë se ushqimi i thatë?

Një ushqim i mirë i lagësht i qenve është një vakt i plotë, i ekuilibruar dhe i shijshëm për mikun tuaj me katër këmbë.. Nëse vendosni t'i jepni qenit tuaj ushqim të lagësht, mos harroni të kontrolloni rregullisht higjienën orale të kafshës suaj. Ushqimi i lagësht i qenve ka një strukturë shumë të butë dhe nuk ndihmon në pastrimin mekanik të dhëmbëve si ushqimi i thatë. Ushqimi i lagësht për një qen nuk është aq ekonomik sa ushqimi i thatë - për t'i siguruar qenit tuaj sasinë e duhur të energjisë gjatë ditës, duhet t'i jepni kafshës suaj më shumë ushqim të lagësht. Nëse qeni juaj nuk është mësuar të hajë sasi të mëdha ushqimi, ndajeni sasinë ditore të ushqimit në disa pjesë më të vogla dhe jepni ushqim më shpesh. Ushqimi i lagësht i qenve funksionon në mënyrë të përkryer si ushqim për qentë me nofulla dhe dhëmbë të dobët - si te qentë e racave më të vogla, ashtu edhe te të moshuarit, të cilët mund të kenë probleme dentare me kalimin e moshës.

Si të zgjidhni ushqimin e duhur të lëngshëm për qen?

Kur zgjidhni një ushqim për kafshën tuaj, ndiqni disa rregulla të thjeshta. Ushqimi i lagësht i qenit tuaj duhet të jetë i përshtatshëm për moshën e kafshës suaj, si dhe për madhësinë e tij. Po aq i rëndësishëm është niveli i aktivitetit të kafshës suaj - për qentë më pak aktivë, zgjidhni një ushqim të lagësht me pak yndyrë. Preferencat individuale të qenit tuaj janë gjithashtu jashtëzakonisht të rëndësishme. Miku juaj me katër këmbë ka shijet e tij të preferuara, ndaj zgjidhni një dietë të bazuar në burimin e tij të proteinave që ka shije më të mirë për kafshën tuaj. Ushqimi i lagësht i qenve vjen në disa tekstura të ndryshme - në Husse do ta gjeni në formën e patateve të lëmuara dhe copave të shijshme të mishit në një salcë aromatike. Ju mund të gjeni lehtësisht ushqim në të cilin kafsha juaj do ta shijojë atë.

Ushqimi i lagësht i qenve - si ta servirni dhe ta ruani?

Ushqimi i lagësht i qenve nuk është aq i lehtë dhe i përshtatshëm për t'u ruajtur sa ushqimi i thatë. Edhe ushqimi më i mirë i lagësht i qenve prishet shumë më shpejt kur hapet sesa ushqimi i thatë i qenve. Mos harroni të mbani një paketë të hapur të ushqimit të lagësht për qen në frigorifer dhe ta përdorni brenda një maksimumi dy ditësh pas hapjes. Sigurohuni t'i kushtoni vëmendje sasisë së ushqimit në tasin e qenit. Ushqimi i lagësht i qenit tuaj nuk duhet të qëndrojë në tasin e qenit për më shumë se 30 minuta, veçanërisht në ditët e ngrohta. Në temperaturën e dhomës, ushqimi i lagësht i qenit tuaj fillon të lëshojë një erë të pakëndshme mjaft shpejt që mund të dekurajojë kafshën tuaj. Mos harroni të lani tasin e qenit tuaj pas çdo vakti - mbetjet e ushqimit në fund do të prishen dhe do të ndikojnë në shijen e vakteve të mëvonshme.

Si ta mësoni qenin tuaj të hajë ushqim të lagësht?

Nëse qeni juaj ka ngrënë kryesisht ushqim të thatë deri më tani, ai mund të jetë skeptik për llojin e ri të vaktit. Ushqimi i lagësht i qenve është një përvojë e re me të cilën qeni juaj duhet të mësohet gradualisht. Është një erë tjetër, një teksturë tjetër dhe kafshës suaj i duhet një moment për t'u bindur për një ushqim të ri. Prandaj, mos harroni të mos ndryshoni kurrë dietën e qenit tuaj papritur. Çdo ndryshim në dietën e qenit tuaj duhet të jetë gradual, duke i dhënë kafshës suaj një shans për t'u mësuar me të rejat në rutinën e tij të përditshme. Bërja e ndryshimeve në dietën tuaj gradualisht është jashtëzakonisht e rëndësishme për shëndetin dhe mirëqenien e qenit tuaj. Sistemi tretës i kafshës suaj ka kohë për t'u përshtatur me përbërjen e re të ushqimit për të shmangur çdo problem me tretjen. Ndryshimet e papritura në dietën e një qeni mund të çojnë në probleme me tretjen, të shkaktojnë të vjella, diarre ose kapsllëk.

Një vakt i shijshëm dhe i shëndetshëm për qenin tuaj

Ushqimi i lagësht i qenve Husse është bërë vetëm nga mishi i freskët i cilësisë më të lartë dhe përbërës natyralë. Ushqimi i lagësht i qenve është copa dhe pate mishi shumë të shijshme, pa ngjyra artificiale ose konservues. Falë përdorimit të vetëm përbërësve të cilësisë më të mirë, ushqimi i lagësht do të tërheqë edhe kafshët shtëpiake më kërkuese. Ushqimi i lagësht Husse karakterizohet nga përmbajtja e lartë e proteinave, nivelet e duhura të vitaminave dhe tretshmëria e mirë, gjë që i bën ato vaktin e përsosur për kafshën tuaj. Oferta e ushqimit të lagësht Husse përfshin formula të krijuara për të përmbushur nevojat specifike të këlyshëve, qenve të rritur dhe qenve të moshuar. Mos harroni se çdo qen ka nevoja dhe preferenca të ndryshme, ndaj zgjidhni një ushqim të përshtatshëm për stilin e jetës së kafshës suaj. A po futni një ushqim të ri në dietën e qenit tuaj? Bëjeni këtë gradualisht dhe përzieni ushqimin e ri me atë të vjetër - në këtë mënyrë, sistemi tretës i qenit tuaj do të ketë kohë të përshtatet me dietën e re dhe të shmangë çdo problem me tretjen.

Cilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987
Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.
50+
Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.
1000+
Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.