Për veterinerët

Ushqimi husse, për macet dhe qentë rekomandohet nga shumë veterinerë. Produktet Husse janë të disponueshme në 57 klinika veterinare në Shqipëri.

Ushqimi hipoalergjik i qenve

Në ofertën tonë, mund të gjeni një linjë formulash hipoalergjike që janë krijuar për qentë me alergji ushqimore si dhe me ndjeshmëri më të lartë ushqimore.

Ushqimi hipoallergjik i qenve Husse është krijuar me burime proteinash të zgjedhura me kujdes: mish qengji dhe salmoni, formulat janë pa gluten dhe mund të përdoren si bazë në një dietë eliminuese. Përveç kësaj, të gjitha ushqimet për macet dhe qentë Husse janë pa konservues ose ngjyrues artificialë.

 

Çfarë mendojnë veterinerët për Husse

Husse ofron shumllojshmërinë e ushqimit për të gjitha racat, ushqime super premium, pra mbi mesataren e zakonshme. 
Një shumllojshmëri në ushqime e bën më të lehtë përshtatjen e kafshës tuaj shtëpiake me cilindo nga produktet e gamës Husse. Me ushqimet egzistuese husse mbulohen te gjitha nevojat qe kafsha juaj shtepiake ka. Ju ulni në mënyrë drastike sasinë e tepruar të ushqimit që duhej marrë më pare për të garantuar nivelin e mjaftueshëm të vlerave ushqyese.

Do ta vini re se si sillet apo se si ndryshon për më mire qenushi apo macja juaj, duke bërë që dhe ju të ndiheni të kënaqur që bëtë zgjedhjen e duhur.

Zhaneta Poga

Poga Clinic

Keni një klinikë veterinare dhe dëshironi të ofroni produkte Husse?

Nëse keni klinikën tuaj veterinare dhe jeni të interesuar të bashkëpunoni me ne, na kontaktoni në: veterinare@husse.al

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.