Këlyshë në shtëpi - Fillim i mbarë me Husse

Ju keni marrë vendimin e rëndësishëm dhe keni zgjedhur mikun tuaj me gëzof. Tani faza më e rëndësishme e jetës së qenushit tuaj po fillon.

Gjatë vitit të parë të jetës së tyre, këlyshët kërkojnë një kujdes të veçantë, për të siguruar shëndetin e tyre të mirë dhe formën e duhur fizike për vitet në vijim. Trajnimi i duhur, kujdesi dhe një dietë e shëndetshme që në fillim janë një investim në të ardhmen e qenit tuaj që do të shpërblehet me një formë të shkëlqyer të kafshës suaj dhe sjellje të mirë në çdo situatë në jetën e përditshme të qenit tuaj.

Rekomandohet për këlyshët (këlyshët i duan):

Valp Plus | Ushqim i thatë pa gluten, për këlyshët me sistem të ndjeshëm tretës

Valp Plus. Recetë pa Gluten e rekomanduar për këlyshët me sistem të ndjeshëm tretës dhe/ose intolerancë ndaj glutenit. I pasur me fibra vegjetale si celuloza dhe psilium për të stimuluar lëvizshmërinë dhe shëndetin e zorrëve. Përmban klinoptilolit, një mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.
flora_stimuli
Stimuli i florës
wheat_gluten_free
Grurë pa gluten
Madhësia e racës: Të gjitha madhësitë e rracave
Proteina: 29.0% (80% proteina shtazore me përmbajtje totale të proteinave)
Përmbajtja e yndyrës: 18.0%
Kontrolloje

Sensitive Valp Digest | Ushqim i thatë pa gluten për këlyshët me ndjeshmëri tretëse

Valp Digest bazohet në mishin e qengjit si burimi kryesor i proteinave dhe është një recetë pa gluten për këlyshët me sisteme të ndjeshme tretëse dhe/ose intolerancë ndaj glutenit. Përmban klinoptilolit, një mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.
flora_stimuli
Stimuli i florës
gluten_free
Pa gluten
Madhësia e racës: Të gjitha madhësitë e rracave
Proteina: 26.0% (75% proteina shtazore me përmbajtje totale të proteinave)
Përmbajtja e yndyrës: 15.0%
Kontrolloje

Valp Mini | Nutricion i balancuar për qentë e vegjël dhe nënat e tyre, të racave të vogla

Valp Mini. Receta e një ushqim shumë të shëndetshëm me përmbajtje të lartë energjie, për këlyshë me trup të vogël, i përshtatur për nofullat e tyre të racës mini. Përmban klinoptilolit, një mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.
flora_stimuli
Stimuli i florës
energy_plus
Energji +
Madhësia e racës: Rracë e vogël
Proteina: 32.0% (84% proteina shtazore me përmbajtje totale të proteinave)
Përmbajtja e yndyrës: 20.5%
Kontrolloje

Valp Maxi | Ushqim i ekuilibruar për këlyshët e racave të mëdha

Valp Maxi përmban kondroitinë dhe glukozaminë për të mbështetur rritjen e shëndetshme të nyjeve dhe kockave të qenushit, për këlyshët ew racave të mëdha. Gjithashtu është ushqim i përshtatur për nofullat e këlyshëve të racës së madhe dhe gjigante.
flora_stimuli
Stimuli i florës
mobility
Lëvizshmëri
Madhësia e racës: Rracë e madhe
Proteina: 29.0% (81% proteina shtazore me përmbajtje totale të proteinave)
Përmbajtja e yndyrës: 18.0%
Kontrolloje

Hera e parë në një shtëpi të re

Përpara se të sillni qenushin tuaj të ri në shtëpi, sigurohuni që gjithçka të jetë e përgatitur dhe asgjë nuk do t'ju habisë. Tregojuni të gjithë anëtarëve të familjes tuaj, veçanërisht më të rinjve, se një qeni i duhet pak kohë për t'u mësuar me mjedisin e ri. Dita e parë në një shtëpi të re është një kohë mjaft stresuese për një qenush, kështu që duhet t'i jepni kafshës suaj pak kohë për t'u përshtatur me situatën e re. Jepini qenushit tuaj kohë përpara se të prezantoni anëtarë të tjerë të familjes ose miq - është më mirë ta bëni këtë kur qeni juaj është plotësisht i rehatuar në hapësirën e tij të re.
Zbuloni më shumë rreth:

Pajisjet thelbësore për një qenush

Jepini pjesëtarit tuaj të ri të familjes pajisjet e duhura thelbësore. Bëni gati një shtrat për qen, si dhe lojë me birila dhe lodra dhe tregoni qenit tuaj se ku është vendi i tij për të fjetur, ku është ushqimi dhe uji dhe çfarë mund të përdoret gjatë kohës së lojës. Te Husse mund t'i gjeni të gjithë artikujt e nevojshëm, duke përfshirë ushqimin e thatë për këlyshët nga linja Valp, tasat e ushqimit, shtratin e qenve, lodrat, furçën, shampo dhe çanta për të marrë.
Zbuloni më shumë rreth:

Zhvillimi i këlyshëve

Zhvillimi fizik dhe mendor i këlyshëve është shumë dinamik. Trajnimi i duhur dhe trajnimi i zgjedhur siç duhet do të forcojnë marrëdhënien tuaj dhe do t'i japin kafshës suaj një ndjenjë stabiliteti. Të mësuarit që në moshë të re është e nevojshme që qeni të mësojë komandat e nevojshme dhe të mësojë se si të sillet në shtëpi, ndaj anëtarëve të tjerë të familjes dhe kafshëve.
Zbuloni më shumë rreth:

Shëndeti dhe Kujdesi

Bëjeni qenin tuaj të mësohet me kontrollet në shtëpi: duke kontrolluar dhëmbët, putrat, kthetrat veshët e tij. Kjo do ta bëjë një qen të rritur të ndihet rehat kur kontrolloni higjienën ose shëndetin e tij. Kontrolloni që hunda e qenit tuaj të jetë pak e lagur dhe që sytë të jenë të pastër dhe pa qelb në qoshe ose lot. Rreth moshës 4 muajsh, këlyshët fillojnë të humbasin dhëmbët e qumështit. Gjatë kësaj periudhe, sigurohuni që të kontrolloni dhëmbët e kafshës suaj. Dhëmbët e përhershëm të qenit duhet të jenë me shkëlqim dhe të bardhë, mishrat rozë pa ngjyrë të kuqe në bazën e dhëmbëve. Kontrolli i veshëve të një qeni është jashtëzakonisht i rëndësishëm, veçanërisht në racat që kanë veshë të varur. Kanali i veshit duhet të jetë i thatë. Gjithashtu, mbani një sy në peshën dhe temperaturën e trupit të kafshës suaj për të zbuluar çdo devijim nga norma sa më shpejt të jetë e mundur.
Zbuloni më shumë rreth:

Përputhja më e mirë për këlyshët:

Pick Up Carrier, 1 pce | Qese e biodegradueshme për të mbledhur mbeturinat dhe jashtëqitjet

Përmban një grep për ta lidhur me zinxhirin ose rripin

300,00 Lekë

Pälsvårdsspray, 200 ml | Sprej shpërbërës për pastrim më të lehtë

Produkt për shpëlarje të lehtë dhe praktike -për qentë dhe macet

2 300,00 Lekë

Valp Plus, 2 kg | Ushqim i plotë, me psilium dhe fibra vegjetale për tretje të qetë

Me vitamina, minerale dhe antioksidantë jetikë për një sistem imunitar të shëndetshëm

2 700,00 Lekë

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.