Valp Plus, 2 kg | Ushqim i plotë, me psilium dhe fibra vegjetale për tretje të qetë

471643c
Valp Plus. Recetë pa Gluten e rekomanduar për këlyshët me sistem të ndjeshëm tretës dhe/ose intolerancë ndaj glutenit. I pasur me fibra vegjetale si celuloza dhe psilium për të stimuluar lëvizshmërinë dhe shëndetin e zorrëve. Përmban klinoptilolit, një mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

2 700,00 Lekë

(1 350,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
flora_stimuli
Stimuli i florës - Përzierje përbërësish që mbështesin shëndetin e mirë të zorrëve
wheat_gluten_free
Grurë pa gluten - Recetë pa Gluten

E krijuar posaçërisht për të mbështetur tretjen e këlyshëve

Valp Plus është një recetë pa gluten. Me psilium të shtuar, ky ushqim është i përshtatshëm për këlyshët me sistem të ndjeshëm tretës dhe/ose intolerancë ndaj glutenit. Rekomandohet si ushqim fillestar nga mosha 3 javësh dhe si ushqim i plotë nga 4 javë deri në moshën madhore. Gjithashtu ideale gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.

Stimul i florës
Grurë pa gluten

Formula e bazuar në:

Pulë
Oriz
Valp Plus është perfekt për:
Product detail icon Të gjitha madhësitë e rracave
Product detail icon Këlysh
Product detail icon Shtatzania & laktacioni
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 20850 IU/kg, vitaminë D3 1850 IU/kg, vitaminë E 580 mg/kg, 3b103 (Hekur) 200 mg/kg, 3b202 (jod) 3.0 mg/kg, 3b485 (bakër.0 mg/kg) , 3b502 (Mangan) 63 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,2 mg/kg, beta-karoten 1 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Pulë, oriz, misër, yndyrë shtazore, fibra bimore, farë liri, proteina misri, proteina shtazore e hidrolizuar, salmoni, vaj salmoni, maja, kripë, frukto-oligosakaride (0.5%), psilium (0.5%), vezë të thata të plota, klorur kaliumi , manan-oligosakaride (0.1%), lecithin, algat e detit, vaj vegjetal, kripë acide yndyrore, Tagetes.

29.0%
Proteinë
80%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Valp Plus!

Grurë pa gluten
1 / 6
Grurë pa gluten

Recetë pa Gluten me oriz dhe misër si burime karbohidratesh me një shije të mirë.

Psylium
2 / 6
Psylium

Fibra dietike e tretshme që ka efekt antidiarre.

Mannan-oligosaccharides
3 / 6
Mannan-oligosaccharides

Përmban manan-oligosakaride (MOS) të cilat parandalojnë ngjitjen e baktereve të dëmshme në muret e zorrëve.

Fibër optimale
4 / 6
Fibër optimale

Përmbajtja optimale e fibrave për të ndihmuar që tretja të funksionojë pa probleme dhe për konsistencë optimale të jashtëqitjes.

Mbështetja e imunitetit
5 / 6
Mbështetja e imunitetit

Me misër si një burim i shkëlqyer i beta-karotenit. Karotenoidet natyrore bimore kanë një aktivitet antioksidues në qelizën e trupit dhe përmirësojnë imunitetin.

Proteina të larta
6 / 6
Proteina të larta

Përqindje e lartë e proteinave shtazore për të mbështetur një rritje të shëndetshme.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Pick Up Carrier, 1 pce | Qese e biodegradueshme për të mbledhur mbeturinat dhe jashtëqitjet

Përmban një grep për ta lidhur me zinxhirin ose rripin

300,00 Lekë

Enë e madhe ushqimore, 1 copë | Enë hermetike me kapacitet 38 L

Mban ushqimin të freskët për më gjatë

5 700,00 Lekë

Kägel, S | Lodër për kafshë shtëpiake prej gome në formë koni bowling

Dizajni i veçantë lejon hedhjen dhe kërcimin e lehtë

950,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal