Schampo, 250 ml | Shampo e butë me vaj kokosi dhe ulliri

30013c
Dog shampoo with coconut oil.

2 900,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
natural_composition
Përbërësit natyralë - Gentle formula without colourants or paraben
healthy_shiny_coat
Lëkurë & Gëzof - Nourishing formula with coconut and olive oils

Shampoo for dogs, without paraben or colourants

External hygiene product without paraben or colourants - helps you groom your dog with gentle and natural ingredients.

This gentle and nourishing formula leaves the coat silky soft and shiny thanks to the coconut and olive oils. Made in the south of France using a traditional method from Marseille, this shampoo is based on copra and has a natural herbal scent. Also, the tea tree helps relieve skin irritations.

COMPOSITION: water, coconut oil, olive oil, glycerine, tea tree (Melaleuca alternifolia), eucalyptus (Eucalyptus globulus), lavender (Lavandula angustifolia), rosemary (Rosmarinus officinalis), lemon grass (Cymbopogon citratus), benzyl alcohol, potassium hydroxide.

Përbërës natyralë
Lëkurë & gëzof i shëndrithshëm

Recommendations

Use 1 to 2 times a week. Low usage rate due to the concentrated formula.

Keep out of reach of children, in a ventilated place between 5°C and 30°C.

In case of a cutaneous reaction on hypersensitive skin, stop using the product immediately.

For external animal use only!

How to use?

Hapi 1

Prepare a mixture of 20 ml of shampoo in 2 litres of lukewarm water

Hapi 2

Wet the dog’s coat thoroughly with lukewarm water, then apply the mixture of water and shampoo all over the body.

Hapi 3

Lather well into coat. Leave on for 5 minutes.

Hapi 4

Then, rinse abundantly and thoroughly. Towel dry your dog’s coat thoroughly at the end.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Pälsvårdsspray, 200 ml | Sprej shpërbërës për pastrim më të lehtë

Produkt për shpëlarje të lehtë dhe praktike -për qentë dhe macet

2 300,00 Lekë

Öron, 125 ml | Pastrues i butë veshi me uthull, musht

Mirëmbajtja e higjienës së veshëve për kafshët shtëpiake

2 000,00 Lekë

Pick Up Carrier, 1 pce | Qese e biodegradueshme për të mbledhur mbeturinat dhe jashtëqitjet

Përmban një grep për ta lidhur me zinxhirin ose rripin

300,00 Lekë

Clicker, 1 pce | Aksesori thelbësor për trajnim

Një mjet që mund ta bëjë trajnimin përforcues më efikas

700,00 Lekë

Balanced and high quality ingredients

Vlerësime

Nuk ka komente ende

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal