Artro Plus, 30 tableta| Ndihmon në mbështetjen e funksioneve dhe lëvizshmërisë së kyçeve tek qentë dhe macet

50187c
Përmirëson lëvizshmërinë dhe elasticitetin, ndihmon lëvizjen artikulare.

6 000,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
mobility_plus
Levizshmëria + - Kombinim unik i MSM, glukozaminës, kondroitinës dhe bimëve

Suplement ushqimor që nxit lëvizshmërinë

Në mënyrë të pashmangshme ndërsa qentë dhe macet plaken, nyjet e tyre ngurtësohen, veçanërisht nëse ata kanë pasur një jetë të vështirë pune ose vuajnë nga një sëmundje specifike e kyçeve. Ata ka të ngjarë të përfitojnë nga një ndihmë shtesë në formën e suplementeve për të qetësuar nyjet e tyre. Por gjithashtu, është thelbësore të mbështetet dhe të ruhet shëndeti dhe lëvizshmëria e mirë e kyçeve gjatë gjithë jetës së tyre duke i ushtruar rregullisht dhe duke i mbajtur ato në peshën ideale pasi pesha e tepërt mund të ushtrojë presion shtesë në nyje.

Artro Plus është një kombinim unik i MSM (Methyl Sulfonyl Methane), glukozaminës, kondroitinës dhe një kombinimi bimësh. Formuluar, mbi të gjitha, për qen dhe mace të moshuara. Megjithatë, kur kërci dëmtohet, riparimi i tij kërkon shumë kohë dhe nuk rikuperohet kurrë plotësisht. Për më tepër, është e kushtueshme. Sugjerimi ynë është: jepni tableta Artro Plus si parandalim 3 ose 4 herë në vit, gjatë një jave, veçanërisht qenve të rinj të racave të mëdha dhe gjigante, ose sapo vëreni shfaqjen e shenjave të para të përkeqësimit të kërcit.

Lëvizshmëri +

Përbërës të përzgjedhur për shëndetin optimal të kyçeve

GLUKOZAMINA & KONDROITINA

Glukozamina është një përbërës natyral që gjendet në kërc, i cili ndihmon në rindërtimin e kërcit dhe promovimin e lëvizshmërisë. Kondroitina është një substancë që gjendet natyrshëm në indet lidhëse të njerëzve dhe kafshëve, ka funksionin e veçantë për t'i dhënë kërcit elasticitetin e tij duke e ndihmuar atë të mbajë ujin. Ndihmon në përmirësimin e lëvizjes së nyjeve dhe ruan fleksibilitetin e tyre. Glukozamina dhe kondroitina në Artro Plus janë me origjinë bimore.

MSM (metan sulfonil metan)

MSM është i pasur me squfur organik, i rëndësishëm për kocka dhe nyje të shëndetshme. Shumica e kafshëve dhe njerëzve kërkojnë një suplement dietik përveç atij MSM që konsumohet natyrshëm përmes ushqimit. MSM ka treguar se është i dobishëm në përmirësimin e funksionalitetit të përbashkët.

Artro Plus përmban edhe elementë të tjerë të gjurmueshëm si zink, bakër dhe mangan, të domosdoshëm për elasticitetin dhe prodhimin e kërcit.

DEVIL'S CLAW

DEVIL'S CLAW . Harpagophytum procumbens, i quajtur gjithashtu bimë grapple ose merimangë druri, vendase në Afrikën e Jugut dhe Namibi. Një bimë e cila ka qenë e suksesshme në promovimin e shëndetit dhe lëvizshmërisë së kyçeve për shkak të vetive natyrale anti-inflamatore.

Përdorimi dhe udhëzimet e rekomanduara

Qentë: 1 tabletë/20 kg peshë trupore/ditë.

Macet: ¼ tabletë/ditë.

Jepni produktin gjatë një periudhe prej 15 ditësh ose vazhdimisht për kafshët më të vjetra. Përsëriteni përdorimin 2-3 herë në vit, sipas nevojës. I përshtatshëm për përdorim gjatë shtatzënisë, laktacionit dhe për kafshë shumë të reja. Vetëm për përdorim nga kafshët!

KUJDES! : Ky produkt bazohet në bimë. Kafshë të ndryshme mund të reagojnë ndryshe ndaj substancave natyrore në këto bimë. Pretendimet e listuara në këtë përshkrim produkti bazohen në informacionin e përgjithshëm rreth bimëve të përmendura. Ky produkt nuk duhet të klasifikohet si ilaç. Nëse keni pyetje të tjera në lidhje me shëndetin e kafshës suaj, ju rekomandojmë të kontaktoni veterinerin tuaj.

Informacione për ushqyerjen

Për tabletë: Elementët gjurmë: MSM 500 mg, 3b503 Mangan (sulfat) 10 mg, 3b604 Zink (sulfat) 10 mg, 3b405 Bakër (sulfat) 5 mg.

Për tabletë: sulfat glukozaminë (400 mg), sulfat kondroitin (250 mg), kthetra e djallit (Harpagophytum procumbens), kumak (Calendula officinalis), pansi i egër (Viola tricolor), agjentë lidhës, aromatizues.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Lynx Senior, 7 kg | Ushqim krokant pa drithëra, për macet e moshuara me lëkurë dhe stomak të ndjeshëm

Me glukozaminë për të mbështetur shëndetin dhe lëvizshmërinë optimale të kyçeve

6 700,00 Lekë

5 300,00 Lekë

Këshillë

Laxolja, 300 ml | Vaji premium i salmonit që mban lëkurën e shëndetshme dhe gëzof me shkëlqim

Suplement i shijshëm ushqimi dhe një burim i përsosur energjie

2 500,00 Lekë

Optimal Giant, 12 kg | Ushqim i thatë i ekuilibruar për qentë e racave të mëdha

Me proteina dhe taurinë të cilësisë së lartë për të mbështetur muskujt dhe zemrën

8 500,00 Lekë

Balanced diet and high quality ingredients

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal