Senior, 12 kg | Ushqim i thatë i balancuar për të përmbushur nevojat unike të qenve të moshuar

470782c
Senior është një recetë me përmbajtje më të ulët yndyre për menaxhim më të mirë të peshës tek qentë e moshuar. Me kondroitinë dhe glukozaminë të shtuar për të mbështetur shëndetin e kyçeve dhe taurinë për të mbështetur funksionin e shëndetshëm të zemrës.

7 900,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
mobility
Lëvizshmëria - Me kondroprotektorë për kyçe të shëndetshme
taurine
Taurinë - Mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës

Zhvilluar posaçërisht për qentë e moshuar

Senior përmban një kombinim përbërësish për të ndihmuar qentë e moshuar të qëndrojnë në formë. Përqindje e lartë e proteinave cilësore të pulës dhe përmbajtje më e ulët e yndyrës për tretje më të lehtë.

Lëvizshmëri
Taurinë

Formula e bazuar në:

Pulë
Senior është perfekt për:
Product detail icon I vjetër
Product detail icon Aktivitet normal
Product detail icon Rracë mesatare
Product detail icon Rraca të mëdha
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17874 IU/kg, vitaminë D3 1625 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, vitaminë C 200 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, (Bakër) 8 mg/kg, 3b502 (mangan) 63 mg/kg, 3b605 (zink) 108 mg/kg, 3b607 (zink) 12 mg/kg, 3b801 (selen) 0,20 mg/kg, beta-carote kg, kondroitin-glukozamine 1000 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Mish pule, grurë, miell gruri, misër, miell orizi, oriz, fibra vegjetale, yndyrë shtazore, fara liri, proteina shtazore të hidrolizuara, salmon, vaj salmoni, maja, vezë të thata, kripë, frukto-oligosakaride (0.3%), klorur kaliumi, lecithin, algat e detit, Tagetes.

shkarko skedarin pdf me tabelën e ushqimit
22.0%
Proteinë
58%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Senior!

Glukozaminë
1 / 6
Glukozaminë

Kondroitina dhe glukozamina janë përbërës të kërcit në nyje; këto substanca mbështesin kërcin për nyje elastike.

Taurinë
2 / 6
Taurinë

Mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës.

Fructo-oligosaccharides
3 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Kontroll i energjisë
4 / 6
Kontroll i energjisë

Përmbajtja e moderuar e kalorive për menaxhim më të lehtë të peshës.

Clinoptilolite
5 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Mbështetja e imunitetit
6 / 6
Mbështetja e imunitetit

Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Këshillë

Laxolja, 300 ml | Vaji premium i salmonit që mban lëkurën e shëndetshme dhe gëzof me shkëlqim

Suplement i shijshëm ushqimi dhe një burim i përsosur energjie

2 500,00 Lekë

6 000,00 Lekë

Enë e madhe ushqimore, 1 copë | Enë hermetike me kapacitet 38 L

Mban ushqimin të freskët për më gjatë

5 700,00 Lekë

Boll, S | Top gome që kërcen

E shkëlqyeshme për lojëra tërheqëse që zgjasin

900,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal