Calm Paste, 30 ml | Produkt natyral i krijuar për të dhënë një efekt qetësues të menjëhershëm

50105c
Suplement në formë paste që ndihmon në reduktimin e reagimeve ndaj stresit.

2 800,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 weeks
balanced_nutrition
Nutricion i balancuar - Formuluar posaçërisht për të reduktuar reagimet nga stresi

Suplement ushqimor me përbërës natyralë qetësues

Calm Paste, ndihmon kalin gjatë ngjarjeve të pazakonta, sfiduese ose stresuese falë kombinimit të bimëve si lulepasioni vjollcë, bliri i vogël, vervaina, jasemini dimëror dhe shisandra e njohur për vetitë e tyre qetësuese dhe relaksuese.

Paketimi i tij praktik e bën Calm Paste të lehtë për t'u ruajtur dhe përdorur. Mund ta merrni me vete kudo dhe ta jepni direkt në gojën e kalit.

Nutricion i balancuar

Përbërës të zgjedhur me veti të dobishme

Calm Paste është formuluar për të luftuar stresin, por gjithashtu ndihmon me vështirësitë e tretjes (vervain), nervat e ndjeshme (jasemini i dimrit) dhe spazmat nervore (jasemini i dimrit, luleraku i purpurt, bliri me gjethe të vogla dhe vervain).

Për më tepër, Calm Paste i lejon kalit të rrisë energjinë e disponueshme, performancën fizike dhe qëndrueshmërinë.

Ai përmban gjithashtu triptofan, një aminoacid i njohur për vetitë e tij anti-stresuese, që luan një rol në prodhimin e melatoninës, hormonit të rregullimit të gjumit dhe serotoninës, rregullator i humorit të mirë.

Përdorimi dhe udhëzimet e rekomanduara

Kuaj dhe poni të mëdhenj: 1 shiringë për konsum.

Ponies, mëzat dhe gomerët: ½ shiringë për konsum.

Jepni produktin një ditë më parë dhe në ditën e çdo ndryshimi në zakonet e kalit, gjatë qëndrimit të kuajve ose gjatë transportit, kur jeni në shoqërinë e kafshëve të panjohura, gjatë stërvitjes etj. Mund të jepet përsëri gjatë ditës nëse është e nevojshme. maksimumi 4 herë në ditë. I përshtatshëm për përdorim gjatë shtatzanisë, laktacionit, për kafshë shumë të reja dhe kuaj sportivë. Jo i përshtatshëm për hamshorët gjatë sezonit të shumimit. Vetëm për përdorim nga kafshët! Produkti mund të përmbajë substanca dopingu - kontrolloni me autoritetet lokale se cilat rregulla zbatohen për garat.

MOFIMI: Ky produkt bazohet në bimë. Kafshë të ndryshme mund të reagojnë ndryshe ndaj substancave natyrore në këto bimë. Pretendimet e listuara në këtë përshkrim produkti bazohen në informacionin e përgjithshëm rreth bimëve të përmendura. Ky produkt nuk duhet të klasifikohet si ilaç. Nëse keni pyetje të tjera në lidhje me shëndetin e kalit tuaj, ju rekomandojmë të kontaktoni veterinerin tuaj.

Informacione për ushqyerjen

Për 30 ml: Aminoacid: 3.4.1. L-triptofan 1000 mg; Trashësi: E 551b silicë koloidale.

lule pasioni vjollcë (Passiflora incarnata), bli me gjethe të vogla (Tilia cordata), vervain (Verbena officinalis), jasemini dimëror (Jasminum nudiflorum), skisandra (Schisandra chinensis), klorur magnezi.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Artiflex, 1 L | Mbështetje me vlera ushqyese për shëndetin e kyçeve me kondroitinë dhe glukozaminë

Ndihmon në ruajtjen e lëvizshmërisë së kalit dhe nyjet e tij fleksibël

9 900,00 Lekë

Cooling Gel, 1 kg | Xhel me efekt relaksues dhe ftohës

Për gjymtyrët dhe tendinat e kalit pas stërvitjes

5 900,00 Lekë

6 100,00 Lekë

Dietë e ekuilibruar dhe përbërës me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal