Fibre Sensitive, 15 kg | Përzierja e tërshërës me të gjitha vlerat e përzgjedhura për një florë të integruar të zorrëve

50185c
Ushqim plotësues i zhvilluar për shëndetin optimal të zorrëve, i përshtatshëm për kuajt me sistem të ndjeshëm të tretjes dhe/ose kuajt nervozë.

6 100,00 Lekë

(406,67 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
high_fiber
Fibra të larta - E pasur me fibra për të mbështetur shëndetin optimal të zorrëve
oats_free
Pa fara - Pa tërshërë dhe përmbajtje shumë të ulët sheqeri dhe niseshte (< 7%)

Mbështet shëndetin optimal të zorrëve

Fiber Sensitive është një përzierje e pasur me fibra (> 25%), e pasur me yndyrë me një përmbajtje të ulët sheqeri dhe niseshteje (< 7%), e cila siguron energji pa asnjë efekt "ngrohës" dhe me një efekt pozitiv në funksionin e zorrëve. Pa melasa, soje, tërshërë, drithëra dhe ngjyrues.

Fibër optimale
Pa tërshërë

Përbërës të zgjedhur me kujdes për të mbështetur shëndetin e tretjes

Jonxhë me kërcell të gjatë - Nxit përtypjen dhe prodhimin e pështymës. Fibra e papërpunuar në jonxhë është një motor për zorrët dhe gjithashtu stimulon prodhimin e vitaminës B në zorrën e trashë. Rrjedhat e jonxhës do të ngadalësojnë kalimin e ushqimit përmes traktit tretës dhe do të nxisin tretjen e të gjithë përbërësve të tjerë të gëlltitur.

PELET BIKI LI DHE Jonxhë - Peleta të ekstruduara të pasura me fibra të gjata shumë të dobishme për traktin tretës.

MAJA AKTIVE - Shtohet për një tretje të qetë. Kulturat e majave të gjalla nxisin bakteret që përdorin acide në zorrën e trashë dhe stimulojnë një florë të shëndetshme të zorrëve. Siguron një efikasitet optimal të ushqimit.

GOS, MOS dhe FOS - Prebiotikët të cilët përdoren vetëm nga bakteret beninje dhe që nxisin zhvillimin e tyre dhe në këtë mënyrë një florë të shëndetshme të zorrëve.

Përfitimet shtesë të Fiber Sensitive

VAJI LIRI - përmbajtje e lartë e vajit dhe energjisë. Vaji i lirit siguron energji pa një efekt "ngrohje". Niseshteja shkakton efektin "ngrohës", pasi shpërbëhet me shpejtësi në glukozë. Këto sheqerna përthithen shumë shpejt, duke i dhënë kalit një vrull energjie.

FARA DHE PERIMET E ZGJERUARA LIRI - të pasura me fibra të gjata. Së bashku me aromën unike të ndjeshme ndaj fibrave, ato garantojnë një shije të shkëlqyer.

BIOTIN - ndihmon në përmirësimin e cilësisë së thundrës. Biotina është një anëtar i grupit të vitaminave B kompleks dhe është më i njohur për lëkurën, gëzofin dhe thundrën e shëndetshme. Biotina është një vitaminë që duhet të merret ose nëpërmjet dietës ose nëpërmjet përthithjes së biotinës që sintetizohet nga bakteret e zorrëve.

Informacione për ushqyerjen

Përbërësit ushqyes/kg: 3a672a Vitamina A 14800 IU, 3a671 Vitamina D3 975 IU, 3a700 Vitamina E (acetat all-rac-alfa-tokoferil) 376 mg, 3a880 Biotinë 324 μg, 305089 choline.

Elementet gjurmë/kg: 3b103 Hekur (monhidrat sulfat i hekurit (II)) 122 mg, 3b202 Jod (jodat kalciumi anhidrik) 0.45 mg, 3b405 Bakër (pentahidrat sulfat bakri (II)) 42 mg, 3b50 sulfate (6b53 monohidrate) 3b53 sulfat. , 3b605 Zink (Zinku sulfat monohidrat) 135,24 mg, 3b801 Selen (Selenit natriumi) 0,4 mg.

Aditiv teknologjik/kg: E 280 Acidi propionik 0,56 g, E 284 Amonium propionat 0,6 g.

Aditiv zooteknik/kg: 4b1702 (Saccharomyces cerevisiae NCYC Sc 47) 4xE9 CFU.

farëra byku liri, farëra jonxhe,farë liri të zgjeruar, perime të zgjeruara, vaj liri, maja, galakto-oligosakaride, manan-oligosakaride, frukto-oligosakaride, biotinë.

shkarko skedarin pdf me tabelën e ushqimit

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

1 600,00 Lekë

Këshillë

Laxolja, 300 ml | Vaji premium i salmonit që mban lëkurën e shëndetshme dhe gëzof me shkëlqim

Suplement i shijshëm ushqimi dhe një burim i përsosur energjie

2 500,00 Lekë

Dietë e ekuilibruar dhe përbërës me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal