Artiflex, 1 L | Mbështetje me vlera ushqyese për shëndetin e kyçeve me kondroitinë dhe glukozaminë

50106c
Kontribuon në lëvizshmëri dhe fleksibilitet më të mirë të kyçeve.

9 900,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 weeks
mobility_plus
Levizshmëria + - Kombinim unik i MSM, glukozaminës, kondroitinës dhe bimëve

Suplement ushqimor i lëngshëm që nxit lëvizshmërinë

Artiflex është një kombinim unik i MSM (Methyl Sulfonyl Metane), glukozaminës, kondroitinës dhe një kombinim bimësh i formuluar për të ndihmuar në mbrojtjen e kyçeve dhe rivendosjen e fleksibilitetit dhe lëvizshmërisë së kyçeve të kuajve, gomerëve dhe ponive. Produkti përmban bimë si devil's claw, arnika dhe kumak të njohura për vetitë e tyre analgjezike dhe anti-inflamatore.

Lëvizshmëri +

Glukozamina, Kondroitina dhe MSM

Artiflex është formuluar për të furnizuar kalin me glukozaminë dhe kondroitinë, produkte me origjinë detare, të cilat janë më të lehta për t'u asimiluar nga trupi dhe janë shumë të disponueshme.

GLUKOZAMINA & KONDROITINA

Glukozamina është një përbërës natyral që gjendet në kërc, i cili ndihmon në rindërtimin e kërcit dhe promovimin e lëvizshmërisë.

Kondroitina është një substancë që gjendet natyrshëm në indet lidhëse të njerëzve dhe kafshëve, ka funksionin e veçantë për t'i dhënë kërcit elasticitetin e tij duke e ndihmuar atë të mbajë ujin. Ndihmon në përmirësimin e lëvizjes së nyjeve dhe ruan fleksibilitetin e tyre.

MSM (metan sulfonil)

MSM është i pasur me squfur organik, një "bllok ndërtimi" i rëndësishëm për kocka dhe nyje të shëndetshme. Shumica e kafshëve dhe njerëzve kërkojnë një suplement dietik përveç atij MSM që konsumohet natyrshëm përmes ushqimit. MSM ka treguar se është i dobishëm në përmirësimin e funksionalitetit të përbashkët.

Artiflex përmban edhe elementë të tjerë "gjurmë" si zink, bakër dhe mangan, të domosdoshëm për elasticitetin dhe prodhimin e kërcit,

Përdorimi dhe udhëzimet e rekomanduara

Kuaj dhe poni të mëdhenj: 40 ml/ditë.

Poni dhe gomerë: 20 ml/ditë.

Gjatë fazave kritike: jepni produktin vazhdimisht për tre javë. Për mirëmbajtje: jepni për një javë në muaj. Dyfishoni sasinë në javën e parë gjatë fazave kritike për të përshpejtuar fleksibilitetin e kyçeve. Shkundni para përdorimit. I përshtatshëm për përdorim gjatë shtatzanisë, laktacionit dhe për kafshë shumë të reja. Vetëm për përdorim nga kafshët! Produkti përmban substanca dopingu - kontrolloni me autoritetet lokale se cilat rregulla zbatohen për garat.

MOFIMI: Ky produkt bazohet në bimë. Kafshë të ndryshme mund të reagojnë ndryshe ndaj substancave natyrore në këto bimë. Pretendimet e listuara në këtë përshkrim produkti bazohen në informacionin e përgjithshëm rreth bimëve të përmendura. Ky produkt nuk duhet të klasifikohet si ilaç. Nëse keni pyetje të tjera në lidhje me shëndetin e kalit tuaj, ju rekomandojmë të kontaktoni veterinerin tuaj.

Informacione për ushqyerjen

Elementët gjurmë për litër: MSM 60000 mg, 3b604 Zink (sulfat) 3500 mg, 3b503 Mangan (sulfat) 3000 mg, 3b405 Bakër (sulfat) 2500 mg.

sulfat glukozaminë (70000 mg/l), sulfat kondroitin (60000 mg/l), kumak (Calendula officinalis), devil's claw (Harpagophytum procumbens), arnika (Arnica montana).

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Schampo, 250 ml | Shampo e butë me vaj kokosi dhe ulliri

Formula e koncentruar për gëzof me shkëlqim dhe butësi të mëndafshtë

2 900,00 Lekë

6 800,00 Lekë

6 100,00 Lekë

Dietë e ekuilibruar dhe përbërës me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal