Fibre Energi, 20 kg | Muesli me shumë kokrra që jep energji të menjëhershme për situatat e tejlodhshme

50191c
Ushqim plotësues, një muesli me cilësi të lartë, i krijuar posaçërisht për kuajt kompetitivë që kanë nevojë për energji shtesë për përpjekje afatshkurtëra, të tilla si kërcime, garime, ecje, CSO etj.

6 800,00 Lekë

(340,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
energy_plus
Energji + - Përmbajtje e lartë e niseshtës shumë të tretshme nga drithërat
rich_in_oats
Me fara - 30% tërshërë e zezë

Energji e menjëhershme për kuajt e kompetitivë

Fibra Energi është një përzierje me kokrra, e pasur me yndyrë dhe jonxhë të shtuar me kërcell të gjatë për të nxitur përtypjen dhe prodhimin e pështymës. Energjia e menjëhershme jepet nga niseshteja shumë e tretshme nga drithërat (30% tërshërë e zezë, elbi, gruri, misri dhe shkrirja). Pa sojë, ngjyrues dhe çdo aromë artificiale.

Energji +
I pasur në tërshërë

Mbështetje e menjëhershme për energji dhe rikuperim

KORRAT – Tërshëra e zezë (30%), thekonja e elbit, gruri i fryrë, kokrrat e misrit dhe drithi përmbajnë niseshte shumë të tretshme dhe japin sheqerna të disponueshme shpejt për energji të menjëhershme.

VAJI LIRI – Burim i shkëlqyer i acideve yndyrore omega-3 dhe burim energjie afatmesme dhe afatgjatë.

VITAMINA E – Me rritjen e ushtrimeve, rritet kërkesa e muskujve që punojnë duke kërkuar për energji, rritet numri i radikalëve të lirë të prodhuar. Për të shmangur dëmtimin e qelizave të muskujve gjatë stërvitjes, nivelet e duhura të antioksidantëve duhet të jenë në dispozicion për të luftuar të gjitha radikalet e lira shtesë që po krijohen. Kjo është arsyeja pse, me rritjen e ngarkesës së punës së kalit, rritet edhe kërkesa e tij për vitaminë E. Shenjat e dëmtimit oksidativ në kuajt që punojnë përfshijnë dhimbjen dhe ngurtësimin e muskujve dhe rikuperimin më të ngadaltë se sa pritej nga stërvitja intensive.

Përfitimet shtesë të Fiber Energi

PELETAT E jonxhës, PELETAT E FARAVE TË LIRI TË ZGJERUARA DHE PELETAT E LIRIT – Këto janë të pasura me fibra të gjata, shumë të dobishme për traktin tretës.

BIOTIN - Ndihmon në përmirësimin e cilësisë së thundrës. Biotina është një anëtar i grupit të vitaminave B kompleks dhe është më i njohur për lëkurën, gëzofin dhe thundrën e shëndetshme. Biotina është një vitaminë që duhet të merret ose nëpërmjet dietës ose nëpërmjet përthithjes së biotinës që sintetizohet nga bakteret e zorrëve.

Rrjedhat e jonxhës – Jonxha me kërcell të gjatë inkurajon përtypjen dhe prodhimin e pështymës. Fibra e papërpunuar në jonxhë vepron si një motor për zorrët.

MAJA AKTIVE – Përmban një sasi të madhe të majave aktive për tretje të qetë. Kulturat e majave të gjalla nxisin bakteret që përdorin acide në zorrën e trashë dhe stimulojnë një florë të shëndetshme të zorrëve. Kjo siguron një efikasitet optimal të ushqimit.

GOS, MOS dhe FOS - Prebiotikët të cilët përdoren vetëm nga bakteret beninje dhe që nxisin zhvillimin e tyre dhe në këtë mënyrë një florë të shëndetshme të zorrëve.

Informacione për ushqyerjen

Aditiv ushqimor/kg: 3a672a Vitamina A 16666 IU, 3a671 Vitamina D3 3333 IU, 3a700 Vitamina E (acetat all-rac-alfa-tokoferil) 312 mg, 3a880 Biotinë 1670 μg 0600ch.

Elementet gjurmë/kg: 3b103 Hekur (monhidrat sulfat i hekurit (II)) 83 mg, 3b202 Jod (jodati i kalciumit anhidrik) 2.1 mg, 3b405 bakër (pentahidrat sulfat bakri (II)) 25 mg, 3b503 sulfat 503 mg manganoz (2b503 monosulfanganganoz) , 3b605 Zink (Zinku sulfat monohidrat) 75 mg, 3b801 Selen (Selenit natriumi) 0,42 mg.

Aditiv teknologjik/kg: E 280 Acidi propionik 0,2 g, E 284 Amonium propionat 0,3 g, E 310 Propyl gallate 3,4 mg.

Aditiv zooteknik/kg: 4b1702 (Saccharomyces cerevisiae NCYC Sc 47) 6xE12 CFU.

tërshërë e zezë (30%), farëra elbi, farëra jonxhe, farëra gruri, farëra misri, bizele, kërcell jonxhe, farë liri të zgjeruar, melasa, pelet byku liri, vaj liri, grurë i fryrë, spelt, maja e gjallë, vitaminë E, biotinë .

shkarko skedarin pdf me tabelën e ushqimit

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

1 600,00 Lekë

Këshillë

Laxolja, 300 ml | Vaji premium i salmonit që mban lëkurën e shëndetshme dhe gëzof me shkëlqim

Suplement i shijshëm ushqimi dhe një burim i përsosur energjie

2 500,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

Nuk ka komente ende

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal