Këshillë

Sensitive Digest, 2 kg | Recetë pa gluten me burime të kufizuara të proteinave shtazore

471593c
Digest është një produkt pa gluten me burime të kufizuara të proteinave shtazore, i përshtatshëm për qentë që vuajnë nga alergjitë dhe/ose nga sistemet e ndjeshme të tretjes. Proteina e qengjit, e njohur për më pak alergji, është burimi i vetëm i proteinave në këtë recetë.

3 000,00 Lekë

(1 500,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
gluten_free
Pa gluten – Me oriz
hypo_allergenic
Hipo-alergjik - Kombinimi i përbërësve që dihet se shkaktojnë më pak alergji

I krijuar posaçërisht për qentë që vuajnë nga alergjitë dhe/ose nga sistemet e ndjeshme të tretjes

Digest është një recetë me një kombinim të përbërësve hipoalergjikë dhe shumë të tretshëm si qengji, salmoni dhe orizi për të mbështetur nevojat e qenve alergjikë.

Pa gluten
Hipo-alergjik

Formula e bazuar në:

Oriz
Qingj
Digest është perfekt për:
Product detail icon Qen me ndjeshmëri tretjeje
Product detail icon Qen me alergji
Product detail icon Rracë e vogël
Product detail icon Rracë mesatare
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17874 IU/kg, vitaminë D3 1625 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, 3b405 (bakër/kg) 8 , 3b502 (Mangan) 63 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,2 mg/kg, beta-karoten 1 mg/kg, biot ; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

mish qengji, oriz, miell orizi, yndyrë shtazore, fara liri, salmoni, maja, fibra bimore, proteina shtazore të hidrolizuara, vaj salmoni, kripë, frukto-oligosakaride (0.3%), klorur kaliumi, lecithin (0.1%), algat e detit, Tagetes.

23.0%
Proteinë
72.5%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Digest!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Me oriz dhe pa gluten.

Hipoalergjik
2 / 6
Hipoalergjik

Përmban mish qengji si burim i vetëm proteinash; Proteina e qengjit shkakton më pak alergji.

Fructo-oligosaccharides
3 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Clinoptilolite
4 / 6
Clinoptilolite

Mineral që lehtëson jashtëqitjen dhe kontribuon në një tretje optimale.

Lecithin
5 / 6
Lecithin

Përmban lecitinë për të rritur tretshmërinë e yndyrave.

Mbështetja e imunitetit
6 / 6
Mbështetja e imunitetit

Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Këshillë

Laxolja, 300 ml | Vaji premium i salmonit që mban lëkurën e shëndetshme dhe gëzof me shkëlqim

Suplement i shijshëm ushqimi dhe një burim i përsosur energjie

2 500,00 Lekë

Këshillë

1 600,00 Lekë

Frisbee, 1 pce | Lodër për qen, me formë disku

E shkëlqyeshme për të luajtur me qenin tuaj

700,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal