Optimal Light, 7 kg | Ushqim i thatë për qen, me përmbajtje të moderuar të energjisë, për kontroll optimal të peshës

471502c
Optimal Light është një recetë me përmbajtje energjie të moderuar e përshtatshme për qentë më pak aktivë, qentë mbipeshë ose qentë që priren të shtojnë peshë shpejt.

5 300,00 Lekë

(757,14 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
l_carnitine
L=Carnite - Mbështet menaxhimin e peshës me eliminimin e indit dhjamor
mobility
Lëvizshmëri - Me kondroprotektorë për kyçe të shëndetshme

I zhvilluar posaçërisht për qentë e rritur që kanë nevojë për menaxhim të peshës

Optimal Light ka një përmbajtje të moderuar yndyre, dhe një kombinim përbërësish për të ndihmuar qenin tuaj të qëndrojë në formë dhe në gjendje fizike optimale.

L-carnitine
Lëvizshmëri

Formula e bazuar në:

Pulë
Optimal Light është perfekt për:
Product detail icon Të gjitha madhësitë e rracave
Product detail icon Pak aktiv
Product detail icon Menaxhimi i peshës
Product detail icon Qen i rritur
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17874 IU/kg, vitaminë D3 1625 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, vitaminë C 200 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3,13 mg/kg, (Bakër) 8 mg/kg, 3b502 (mangan) 63 mg/kg, 3b605 (zink) 108 mg/kg, 3b607 (zink) 12 mg/kg, 3b801 (selen) 0,2 mg/kg, beta-karotë kg, L-karnitinë 40 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Mish pule, grurë, miell gruri, misër, miell orizi, oriz, yndyrë shtazore, farë liri, fibra vegjetale, proteina shtazore të hidrolizuara, salmoni, vaj salmoni, maja, vezë të thata, frukto-oligosakaride (0.3%), kripë, klorur kaliumi, lecithin, algat e detit, glukozamine (500 mg/kg), Tagetes.

21.0%
Proteinë
60%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Optimal Light !

Kalori të ulta
1 / 6
Kalori të ulta

Përmbajtje të ulët kalorie për menaxhim më të lehtë të peshës.

L-carnitin
2 / 6
L-carnitin

L-carnitine që mbështet menaxhimin e peshës me eliminimin e indit dhjamor.

Glukozaminë
3 / 6
Glukozaminë

Kondroitina dhe glukozamina janë përbërës të kërcit në nyje; këto substanca mbështesin kërcin për nyje elastike.

Fibër optimale
4 / 6
Fibër optimale

Përmbajtja optimale e fibrave për të kënaqur oreksin me më pak kalori.

Clinoptilolite
5 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Gëzof i shëndritshëm
6 / 6
Gëzof i shëndritshëm

I pasur me acide yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 për të ndihmuar në përmirësimin e gjendjes së lëkurës dhe veshjes dhe i pasuruar me bakër për të stimuluar enzimat që mbështesin ngjyrën e shtresës.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Bowl, S | Tas i qëndrueshëm për kafshët shtëpiake - prej çeliku inoks

Enë perfekte dhe ekologjike për të gjitha vaktet e kafshës suaj

1 100,00 Lekë

Öron, 125 ml | Pastrues i butë veshi me uthull, musht

Mirëmbajtja e higjienës së veshëve për kafshët shtëpiake

2 000,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal