Lynx Senior, 7 kg | Ushqim krokant pa drithëra, për macet e moshuara me lëkurë dhe stomak të ndjeshëm

470795c
Lynx Senior është një recetë pa drithëra dhe pa gluten për macet e moshuara. Përbërje e frymëzuar nga dieta e rrëqebullit të egër, e pasur me proteina dhe yndyrna dhe me pak karbohidrate. Shtuar kondroitin dhe glukozaminë për të mbështetur shëndetin e kyçeve dhe taurinë për të mbështetur funksionin e shëndetshëm të zemrës.

6 700,00 Lekë

(957,14 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
grain_free
Pa fara – Patatet dhe bizelet si burim i vetëm karbohidratesh
glucosamine
Glukozaminë - Me kondroprotektorë për kyçe të shëndetshme

Recetë e përshtatshme për macet e moshuara me lëkurë të ndjeshme dhe/ose ndjeshmëri tretëse

Përqindja e lartë e proteinave shtazore dhe një përmbajtje e ulët karbohidratesh, e bëjnë Lynx Senior produktin ideal për të ndihmuar macet e moshuara të mbajnë masën optimale të muskujve

Pa farëra
Kondroitinë & Glukozaminë

Formula e bazuar në:

Patate
Pulë

Lynx Senior është perfekt për:

Product detail icon Mace e plakur
Product detail icon
Product detail icon Lëkurë & gëzof
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 30000 IU/kg, vitaminë D3 1500 IU/kg, vitaminë E 300 mg/kg, vitaminë C 185 mg/kg, 3b103 (Hekur) 133 mg/kg, 3b202 (Jod) 2.6 mg/kg, 3b405 (Bakër) 10 mg/kg, 3b502 (Magnez) 85 mg/kg, 3b605 (Zink) 111 mg/kg, 3b607 (Zink) 5 mg/kg, 3b802 (Selenium) 0.3 mg/kg, L-carnitine 40 mg/kg, Kondroitinë - Glukozaminë 500 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

mish pule, patate, bizele, yndyrë shtazore, fibra bimore, proteina shtazore të hidrolizuara, salmoni, vaj salmoni, maja e birrës, minerale, frukto-oligosakaride (0.3%), vezë të thata të plota, lecithin, manan-oligosakaride (0.1%), yucca, Tagetes, rozmarinë, çaj jeshil.

37.0%
Proteinë
88%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Lynx Senior!

1 / 6

Recetë pa drithëra dhe pa gluten për macet me sistem të ndjeshëm tretës.

Glukozaminë
2 / 6
Glukozaminë

Kondroitina dhe glukozamina janë përbërës të kërcit në nyje; këto substanca mbështesin kërcin për nyje elastike.

Karbohidrate të ulta
3 / 6
Karbohidrate të ulta

Karbohidrate shumë të tretshme dhe indeks të ulët glicemik.

Proteina të larta
4 / 6
Proteina të larta

Përmbajtja e lartë e proteinave ndihmon në ruajtjen e masës muskulore.

Clinoptilolite
5 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

6 / 6

Me rozmarinë dhe çaj jeshil, antioksidantë që mbështesin imunitetin optimal të maces.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Krusa, 1 pce | Objekt gërvishtës për ta mbajtur macen tuaj aktive

Produkt ekologjik i bërë nga kartoni i riciklueshëm

3 400,00 Lekë

Këshillë

6 100,00 Lekë

Dietë e ekuilibruar dhe përbërës me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal