Kattmalt, 100 g | Trajtim funksional me pastë që ndihmon në nxjerrjen natyrale të topthave të qimeve

50206c
Paste kundër topthave të qimeve tek macet

1 500,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
hairballs
Toptha qimesh - Ndihmon në parandalimin e formimit të topave të qimeve
balanced_nutrition
Nutricion i balancuar - Rrit mirëqenien e maces tuaj

Malt i shijshëm që e duan macet

Macet kanë një instinkt natyral për t'u kujdesur për veten, por në rastet kur shfaqen probleme serioze shëndetësore si bllokimi i zorrëve mund të zhvillohen si rezultat i kësaj rutine. Pjesa më e madhe e qimeve që ata gëlltisin, kalojnë përmes traktit tretës pa probleme. Por nëse disa qime mbeten, mund të krijohen toptha në stomak. Kjo mund të shkaktojë shqetësime në tretje që rezultojnë në të vjella, përzierje ose diarre.

Kattmalt është një pastë e shijshme malti që rregullon metabolizmin dhe parandalon formimin e topave të qimeve brenda traktit gastrointestinal. Duke i dhënë maces tuaj një shije të përditshme të Kattmalt, ju po ndihmoni në përmirësimin e mirëqenies së maces suaj. Pa sheqerna apo ngjyrues të shtuar.

Toptha qimesh
Nutricion i balancuar

Rrezik më i ulët i zhvillimit të topthave të qimeve

Malti dhe strukturat specifike të yndyrës ulin rrezikun e zhvillimit të topave të qimeve dhe veprojnë kundër të vjellave. Ato gjithashtu mbështesin kalimin natyral të qimeve të gëlltitura përmes traktit tretës.

Pastë funksionale: për shkak të shijes së shkëlqyer dhe paketimit praktik në formë pomate, Kattmalt mund të ofrohet gjithashtu direkt nga paketimi si një vakt/shpërblim për macen tuaj.

Kombinojeni me një rutinë të mirë larjeje në mënyrë që të ndihmoni macen tuaj të përballet me problemet e krijimit të qimeve në mënyrë efikase dhe të shëndetshme.

Përdorimi dhe udhëzimet e rekomanduara

Ushqeni macen tuaj çdo ditë rreth 2-3 g, përveç ushqimit të zakonshëm. Nëse macja juaj tashmë ka kapsllëk, dyfishoni dozën.

Përzieni Kattmalt me ushqimin e maces tuaj ose ushqeni direkt nga paketimi. Mbyllni kapakun me kujdes pas përdorimit. Siguroni gjithmonë ujë të freskët për macen tuaj. Ne rekomandojmë përdorimin e përditshëm për të marrë rezultate optimale.

Në rast të problemeve me topthat e qimeve, konsultohuni dhe me veterinerin tuaj.

Informacione për ushqyerjen

Aditivë ushqyes: vitaminë D3 800 IU/kg.

derivate me origjinë bimore (malt 60%), vajra dhe yndyrna, mish dhe derivate shtazore, maja.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

900,00 Lekë

Këshillë

Laxolja, 300 ml | Vaji premium i salmonit që mban lëkurën e shëndetshme dhe gëzof me shkëlqim

Suplement i shijshëm ushqimi dhe një burim i përsosur energjie

2 500,00 Lekë

Krusa, 1 pce | Objekt gërvishtës për ta mbajtur macen tuaj aktive

Produkt ekologjik i bërë nga kartoni i riciklueshëm

3 400,00 Lekë

Dietë e ekuilibruar dhe përbërës me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal