Vermi Tabs, 8 tableta| Produkt me bimë të përzgjedhura me veti de-krimbëzuese

50190c
Kontribuon në higjienën e mirë të zorrëve.

2 000,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
balanced_nutrition
Nutricion i balancuar - Promovon higjienën e mirë të zorrëve

Suplement ushqimor që promovon higjienën e mirë të zorrëve

Krimbat e zorrëve janë një nga problemet më të zakonshme shëndetësore për qentë dhe macet dhe shumica e kafshëve shtëpiake do të vuajnë prej tyre në një moment të jetës së tyre. Parazitët e zorrëve mund të shkaktojnë kequshqyerje, humbje peshe, të vjella, diarre dhe anemi. Mënyra më e mirë për të mbrojtur kafshët tuaja nga parazitët është parandalimi dhe kontrollet e rregullta te veterineri.

Vermi Tabs është një produkt natyral i bërë nga bimë me veti deworming(de-krimbëzimi).

Nutricion i balancuar

Bimë të zgjedhura me veti de-krimbëzimi

SANTONICA - një nga bimët më të sigurta dhe më të besueshme për heqjen e krimbave. Efektive për krimbat e rrumbullakët dhe fijet.

KANELA - krimba me spektër të gjerë, paraziticid. Ndihmon në largimin e krimbave nga trakti tretës. Krijon një mjedis të brendshëm jo miqësor për krimbat dhe mund t'i pengojë ata të lidhen me kafshën nga brenda pasi të gëlltiten.

Kungull - krimba efektiv kundër krimbave shirit dhe parazitëve të tjerë të zorrëve te qentë. Përmbajnë cucurbitacin, një aminoacid që ka aftësinë të dëbojë krimbat e shiritit dhe krimbat e rrumbullakët nga zorrët e qenit tuaj.

TANSY & MUGWORT - krimba me spektër të gjerë.

GOLDENROD - veprime hepatike dhe renale. Shtuar për shkak të vetive diuretike (stimulon prodhimin e urinës) dhe anti-inflamatore.

Përdorimi dhe udhëzimet e rekomanduara

KËLYSHËT: deri në 6 kg: ½ tabletë/muaj; më shumë se 6 kg: 1 tabletë/muaj; deri në moshën 12 muajshe.

QEN TË RRITUR: 1 tabletë/10 kg peshë; përsëriteni përdorimin 3-4 herë/vit sipas nevojës.

KOTELE: ¼ tabletë/muaj deri në moshën 6 muajshe; më pas ½ tabletë/muaj deri në moshën 12 muajshe.

MACE TË RRITUR: deri në 6 kg: ½ tabletë; më shumë se 6 kg: 1 tabletë; përsëriteni 3-4 herë/vit sipas nevojës. Jepni direkt në gojën e kafshës ose të fshehur në ushqim. I përshtatshëm për përdorim gjatë laktacionit dhe për kafshë shumë të reja. Mos ua jepni kafshëve shtatzëna! Vetëm për përdorim nga kafshët!

DEKLARIM: Ky produkt bazohet në bimë. Kafshë të ndryshme mund të reagojnë ndryshe ndaj substancave natyrore në këto bimë. Pretendimet e listuara në këtë përshkrim produkti bazohen në informacionin e përgjithshëm rreth bimëve mendura. Nëse keni pyetje të tjera në lidhje me shëndetin e kafshës suaj, ju rekomandojmë të kontaktoni veterinerin.

Informacione për ushqyerjen

Per tablet: Flavourings: tansy 7%, mugwort 4.8%, goldenrod 2.6%, santonica 2.5%, Ceylon cinnamon 2%.

Santonica (Artemisia cina), kanella (Cinnamomum verum), shkopi i artë (Solidago), tansi (Tanacetum vulgare), mugwort (Artemisia vulgaris), kungulli (Cucurbita moschata), maja e birrës, lidh agjentës.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Schampo, 250 ml | Shampo e butë me vaj kokosi dhe ulliri

Formula e koncentruar për gëzof me shkëlqim dhe butësi të mëndafshtë

2 900,00 Lekë

Këshillë

1 600,00 Lekë

Këshillë

Laxolja, 300 ml | Vaji premium i salmonit që mban lëkurën e shëndetshme dhe gëzof me shkëlqim

Suplement i shijshëm ushqimi dhe një burim i përsosur energjie

2 500,00 Lekë

Formulë e ekuilibruar dhe përbërës me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal