Valp Mini, 2 kg | Ushqim i thatë që mbështet nevojat e zhvillimit të këlyshëve të racës së vogël

470769c
Valp Mini. Receta e një ushqim shumë të shëndetshëm me përmbajtje të lartë energjie, për këlyshë me trup të vogël, i përshtatur për nofullat e tyre të racës mini. Përmban klinoptilolit, një mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

2 800,00 Lekë

(1 400,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
flora_stimuli
Stimuli i florës - Përzierje përbërësish që suportojnë shëndetin e zorrëve.
energy_plus
Energji + - Elemente të larta yndyrore për të përmbushur nevojat e larta për energji.

I zhvilluar posaçërisht për këlyshët e racave të vogla dhe shumë të vogla.

Valp Mini është recetë me energji të lartë e formuluar me ekuilibrin e duhur të lëndëve ushqyese për të mbështetur një periudhë të shkurtër dhe intensive rritjeje. Rekomandohet si ushqim fillestar nga mosha 3 javësh dhe si ushqim i plotë nga 4 javë deri në moshën madhore. Gjithashtu ideal gjatë shtatëzanisë dhe laktacionit.

Stimul i florës
Enrgji +

Formula e bazuar në:

Pulë
Valp mini është perfekt për:
Product detail icon Rracë e vogël
Product detail icon Këlysh
Product detail icon Shtatzania & laktacioni
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: Vitaminë A 20853 IU/kg, vitaminë D3 1895 IU/kg, vitaminë E 583 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, 3b405 (bakër) 8 , 3b502 (Mangan) 63 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selen) 0.2 mg, beta-karoten 1 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Pulë, oriz, yndyrë shtazore, miell gruri, grurë, fara liri, fibra bimore, proteina shtazore të hidrolizuara, salmoni, vaj salmoni, maja, kripë, vezë të thata të plota, frukto-oligosakaride (0.5%), klorur kaliumi, vaj vegjetal, manan- oligosakaride, lecithin, kripë acide yndyrore, algat e detit, Tagetes.

32.0%
Proteinë
84%
Proteinë shtazore

Të mirat e të ushqyerit me valp mini cdo ditë!

Proteina të larta, yndyrna të larta
1 / 6
Proteina të larta, yndyrna të larta

Nivele të larta të proteinave dhe yndyrave shtazore nevojiten për rritjen dhe zhvillimin e indeve të trupit.

Mannan-oligosaccharides
2 / 6
Mannan-oligosaccharides

Përmban manan-oligosakaride (MOS) të cilat parandalojnë ngjitjen e baktereve ‘të dëmshme’ në muret e zorrëve.

Stimul flora
3 / 6
Stimul flora

Përmbajtja e lartë e energjisë nënkupton ushqyerjen me porcione më të vogla për të shmangur problemet me stomakun.

Madhësia e kokrrës
4 / 6
Madhësia e kokrrës

Kokrra më e vogël e cila përshtatet më mirë për nofullat e këlyshëve të racave të vogla dhe mini.

Fibër optimale
5 / 6
Fibër optimale

Përmbajtja optimale e fibrave për të ndihmuar që tretja të funksionojë pa probleme dhe për konsistencë optimale të jashtëqitjes.

Clinoptilolite
6 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Bowl, S | Tas i qëndrueshëm për kafshët shtëpiake - prej çeliku inoks

Enë perfekte dhe ekologjike për të gjitha vaktet e kafshës suaj

1 100,00 Lekë

Kex XS, 500 g | Biskota në formë kocke për qen

Snacks të pasura me vitamina

800,00 Lekë

Balancuar me përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal