Sensitive Optimal, 12.5 kg | Ushqim i thatë pa gluten, i krijuar për qentë me sistem të ndjeshëm tretës dhe me nevoja të larta për energji

470886c
Sensitive Optimal është një produkt pa gluten i përshtatshëm për qentë që vuajnë nga sistemet e ndjeshme të tretjes. Një recetë me përmbajtje më të lartë energjie e përshtatshme për qentë me kërkesa normale ose më të larta energjie. Me kondroitinë dhe glukozaminë për të mbështetur shëndetin e kyçeve.

10 100,00 Lekë

(808,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
gluten_free
Pa gluten – Me oriz
energy_plus
Energji + - Përmbajtja e lartë e yndyrës për të plotësuar nevojat e larta të energjisë

Krijuar posaçërisht për qentë e rritur aktivë me sistem të ndjeshëm tretës

Sensitive Optimal përmban një kombinim të përbërësve shumë të tretshëm si mishi i pulës dhe orizi, dhe përmbajtje të lartë yndyre për të mbështetur një mënyrë jetese aktive.

Pa gluten
Enrgji +

Formula e bazuar në:

Pulë
Oriz
Sensitive Optimal është perfekt për:
Product detail icon Qen aktiv
Product detail icon Qen me sistem tretës sensitiv
Product detail icon Të gjitha madhësitë e rracave
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 21450 IU/kg, vitaminë D3 1950 IU/kg, vitaminë E 600 mg/kg, vitaminë C 200 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3,13 mg/kg, (Bakër) 8 mg/kg, 3b502 (mangan) 62 mg/kg, 3b605 (zink) 108 mg/kg, 3b607 (zink) 12 mg/kg, 3b801 (selen) 0,2 mg/kg, beta-karotë kg, L-carnitine 40 mg/kg, kondroitin-glukozamine 500 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Pulë, oriz, miell orizi, yndyrë shtazore, farë liri, fibra vegjetale, proteina shtazore të hidrolizuara, maja e birrës, vaj salmoni, minerale, frukto-oligosakaride (0.3%), vezë të thata të plota, klorur kaliumi, lecitinë, algat e detit, Tagete.

shkarko skedarin pdf me tabelën e ushqimit
26.0%
Proteinë
82%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Sensitive Optimal!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Me oriz dhe pa gluten.

Kondroitinë & glukozaminë
2 / 6
Kondroitinë & glukozaminë

Kondroitina dhe glukozamina janë përbërës të kërcit në nyje; këto substanca mbështesin kërcin për nyje elastike.

Taurinë
3 / 6
Taurinë

Mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës.

Tretje/stimul i florës
4 / 6
Tretje/stimul i florës

Përmbajtja e lartë e energjisë nënkupton ushqyerjen me porcione më të vogla për të shmangur problemet me stomakun.

L-carnitine
5 / 6
L-carnitine

L-carnitine mbështet menaxhimin e peshës me eliminimin e indit dhjamor.

Clinoptilolite
6 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Pick Up Carrier, 1 pce | Qese e biodegradueshme për të mbledhur mbeturinat dhe jashtëqitjet

Përmban një grep për ta lidhur me zinxhirin ose rripin

300,00 Lekë

Frisbee, 1 pce | Lodër për qen, me formë disku

E shkëlqyeshme për të luajtur me qenin tuaj

700,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal