Sensitive Ocean Care Mini, 7 kg | Recetë pa gluten, me një burim të vetëm proteinash shtazore

471589c
Ocean Care Mini është një produkt pa gluten i përshtatshëm për qentë që vuajnë nga alergjitë dhe/ose nga sistemet e ndjeshme të tretjes. Me salmon si proteinën e vetme shtazore në recetë dhe madhësinë e përshtatur të kroketave për nofullat e racave të vogla dhe mini.

7 100,00 Lekë

(1 014,29 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
gluten_free
Pa gluten – Me oriz
mono_protein
Burime të ulta proteine – Salmoni si proteina e vetme shtazore

Zhvilluar posaçërisht për racat e vogla dhe mini që vuajnë nga alergjitë dhe/ose nga sistemet e ndjeshme tretëse

Ocean Care Mini është një recetë me një kombinim të përbërësve hipoalergjikë dhe shumë të tretshëm, si salmoni dhe orizi, për të mbështetur nevojat e qenëve alergjikë.

Pa gluten
Burime të limituara proteinash

Formula e bazuar në:

Salmon
Oriz
Ocean Care Mini është perfekt për:
Product detail icon Qen me alergji
Product detail icon Qen me sistem tretës sensitiv
Product detail icon Rracë e vogël
Product detail icon Aktivitet normal
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17873 IU/kg, vitaminë D3 1624 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, 3b405 (bakër/kg) 8 , 3b502 (Mangan) 63 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,2 mg/kg, beta-karoten 1 mg/kg, biot ; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Salmon, oriz, miell orizi, yndyrë shtazore, fara liri, fibra bimore, proteina shtazore të hidrolizuara, maja, vaj salmoni, kripë, frukto-oligosakaride (0.3%), klorur kaliumi, lecithin (0.1%), algat e detit, Tagetes.

24.0%
Proteinë
75%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Ocean Care Mini!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Të vetmet farëra në produkt janë orizi i cili është pa gluten.

Hipoalergjik
2 / 6
Hipoalergjik

Kombinimi i përbërësve që dihet se shkaktojnë më pak alergji.

Burime proteinash zhtazore të limituara
3 / 6
Burime proteinash zhtazore të limituara

Salmon, si burim i vetëm i proteinave shtazore.

Fructo-oligosaccharides
4 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Clinoptilolite
5 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Lecithin
6 / 6
Lecithin

Përmban lecitinë për të rritur tretshmërinë e yndyrave.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Këshillë

1 600,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal