Këshillë

Sensitive Ocean Care, 12.5 kg | Recetë pa gluten, me një burim të vetëm proteinash shtazore

471594c
Ocean Care është një produkt pa gluten i përshtatshëm për qentë që vuajnë nga alergjitë dhe/ose nga sistemet e ndjeshme të tretjes. Proteina e salmonit, e njohur për më pak alergji, është e vetmja proteinë shtazore në recetë.

11 500,00 Lekë

(920,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
gluten_free
Pa gluten – Me oriz
mono_protein
Burime të ulta proteine – Salmoni si proteina e vetme shtazore

I krijuar posaçërisht për qentë që vuajnë nga alergjitë dhe/ose nga sistemet e ndjeshme të tretjes

Ocean Care është një recetë me një kombinim të përbërësve hipoalergjenikë dhe shumë të tretshëm si salmoni dhe orizi për të mbështetur nevojat e qenve alergjikë.

Pa gluten
Burime të limituara proteinash

Formula e bazuar në:

Salmon
Oriz
Ocean Care është perfekt për:
Product detail icon Qen me alergji
Product detail icon Qen me sistem tretës sensitiv
Product detail icon Rracë mesatare
Product detail icon Rraca të mëdha
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17873 IU/kg, vitaminë D3 1624 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, 3b405 (bakër/kg) 8 , 3b502 (Mangan) 63 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,2 mg/kg, beta-karoten 1 mg/kg, biot ; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

salmon, oriz, miell orizi, yndyrë shtazore, fara liri, fibra bimore, proteina shtazore të hidrolizuara, maja, vaj salmoni, kripë, frukto-oligosakaride (0.3%), klorur kaliumi, lecithin (0.1%), algat e detit, Tagetes.

shkarko skedarin pdf me tabelën e ushqimit
24.0%
Proteinë
75%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Ocean Care!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Vetëm drithërat në produkt janë orizi i cili është pa gluten.

Hipoalergjik
2 / 6
Hipoalergjik

Kombinimi i përbërësve që dihet se shkaktojnë më pak alergji.

Burime proteinash zhtazore të limituara
3 / 6
Burime proteinash zhtazore të limituara

Salmoni është burimi i vetëm i proteinave shtazore.

Fructo-oligosaccharides
4 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Clinoptilolite
5 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Lecithin
6 / 6
Lecithin

Përmban lecitinë për të rritur tretshmërinë e yndyrave.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kägel, S | Lodër për kafshë shtëpiake prej gome në formë koni bowling

Dizajni i veçantë lejon hedhjen dhe kërcimin e lehtë

950,00 Lekë

Enë e madhe ushqimore, 1 copë | Enë hermetike me kapacitet 38 L

Mban ushqimin të freskët për më gjatë

5 700,00 Lekë

Frisbee, 1 pce | Lodër për qen, me formë disku

E shkëlqyeshme për të luajtur me qenin tuaj

700,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal