Sensitive Digest Giant, 12.5 kg | Recetë pa gluten me burime të kufizuara të proteinave shtazore

471639c
Digest Giant është një produkt pa gluten me burime të kufizuara të proteinave shtazore, i përshtatshëm për qentë që vuajnë nga alergjitë dhe/ose nga sistemet e ndjeshme të tretjes. Me kondroitinë dhe glukozaminë të shtuar, për të mbështetur shëndetin e kyçeve dhe madhësinë e përshtatur të kroketave për nofullat e racave të mëdha dhe gjigante.

11 100,00 Lekë

(888,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
hypo_allergenic
Hipo-alergjik - Kombinimi i përbërësve që dihet se shkaktojnë më pak alergji
mobility
Lëvizshmëri - Me kondroprotektorë për kyçe të shëndetshme

Zhvilluar posaçërisht për racat e mëdha dhe gjigante që vuajnë nga alergjitë dhe/ose nga sistemet e ndjeshme të tretjes

Digest Giant është një recetë me një kombinim të përbërësve hipoalergjikë dhe shumë të tretshëm si qengji, salmoni dhe orizi për të mbështetur nevojat e qenve alergjikë. Taurina shtohet për të mbështetur funksionin e shëndetshëm të zemrës.

Hipoalergjik
Lëvizshmëri

Formula e bazuar në:

Oriz
Qingj
Digest Giant është perfekt për:
Product detail icon Aktivitet normal
Product detail icon Qen me alergji
Product detail icon Qen me ndjeshmëri tretjeje
Product detail icon Rraca të mëdha
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17500 IU/kg, vitaminë D3 1600 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, vitaminë C 300 mg/kg, 3b103 (Hekur) 201 mg/kg, 3b202 (Jod) 3 mg/kg, 3b405 (Bakër) 7.5 mg/kg, 3b502 (Magnez) 62.5 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selenium) 0.2 mg/kg, beta-carotene 1 mg/kg, kondroitin-glukozamine 1000 mg/kg, taurinë 1000 mg/kg; Antioksidant: tocopherols; Aditivë teknologjik: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

mish qengji, oriz, miell orizi, yndyrë shtazore, salmoni, fara liri, maja, fibra vegjetale, proteina shtazore të hidrolizuara, vaj salmoni, kripë, frukto-oligosakaride (0.3%), klorur kaliumi, lecithin, algat e detit, Tagetes.

shkarko skedarin pdf me tabelën e ushqimit
24.0%
Proteinë
73.5%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Digest Giant!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Me oriz dhe pa gluten.

Hipoalergjik
2 / 6
Hipoalergjik

Përmban mish qengji si burim i vetëm proteinash për gjitarët; Proteina e qengjit shkakton më pak alergji.

Glukozaminë
3 / 6
Glukozaminë

Kondroitina dhe glukozamina janë përbërës të kërcit në nyje; këto substanca mbështesin kërcin për nyje elastike.

Taurine
4 / 6
Taurine

Mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës.

Fructo-oligosaccharides
5 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Clinoptilolite
6 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Boll, S | Top gome që kërcen

E shkëlqyeshme për lojëra tërheqëse që zgjasin

900,00 Lekë

Pick Up Carrier, 1 pce | Qese e biodegradueshme për të mbledhur mbeturinat dhe jashtëqitjet

Përmban një grep për ta lidhur me zinxhirin ose rripin

300,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal