Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal

Si i marrin kafshët shtëpiake pleshtat dhe rriqrat?

Kafshët shtëpiake mund të marrin lehtësisht pleshtat kur janë jashtë, kështu që qentë dhe macet që kalojnë kohën jashtë janë në rrezik të barabartë. Megjithatë, për shkak se qentë dalin jashtë më shpesh sesa macet, ata janë në një rrezik më të lartë për të marrë rriqrat gjatë ecjes në pyll ose nëpër bar të lartë nga pranvera deri në vjeshtë. Macet e jashtme mund të kapin rriqrat në të njëjtën mënyrë.

Pleshtat dhe rriqrat paraqesin një kërcënim për njerëzit dhe ato mund të kërcejnë nga lëkura e kafshës suaj ose shtrati mbi lëkurën tuaj.

Pleshtat janë shkaktari më i zakonshëm i sëmundjeve të lëkurës tek qentë dhe macet. Shenjat përfshijnë kruajtje intensive, rënie të flokëve (veçanërisht para bishtit), dhe lëkurë të skuqur dhe të irrituar, të cilat mund të çojnë në infeksione të lëkurës. Pleshtat vihen re më shpesh në barkun e qenit, në bazën e bishtit dhe në kokë. Shumë gërvishtje dhe rënia e flokëve janë gjithashtu shenja që pleshtat mund të ushqehen me macen tuaj. Kontrolloni veçanërisht qafën dhe rreth bazës së bishtit.

Rriqrat më së shpeshti ngjiten pranë kokës, qafës, veshëve ose putrave. Tek macet, ato zakonisht gjenden rreth veshëve dhe syve. Nëse gjeni një rriqër në kafshën tuaj shtëpiake, përpiquni ta hiqni atë sa më shpejt të jetë e mundur
.

 

Parandalimi është çelësi

Për t'ju ndihmuar që të mbani kafshën tuaj të sigurt dhe familjen tuaj, ne kemi krijuar një sërë produktesh repelente aktuale. Të prodhuara me vajra esencialë, ato janë një alternativë natyrale për mbrojtje të qëndrueshme kundër pleshtave dhe rriqrave, kur përdoren rregullisht. Pyesni nutricionistin tuaj Husse se cili produkt është i duhuri për kafshën tuaj shtëpiake dhe ndiqni udhëzimet. Mos harroni të spërkatni habitatin e kafshës suaj për të shmangur kontaminimin.

Kontrolloni rregullisht kafshët tuaja shtëpiake nëse jetoni në një zonë ku rriqrat janë të përhapura, veçanërisht nëse ai kalon shumë kohë jashtë. Gjithashtu, duhet të lani shtratin e kafshës suaj dhe të fshini rregullisht me fshesë me korrent për të zvogëluar numrin e pleshtave në shtëpinë tuaj.

Cilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987
Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.
50+
Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.
1000+
Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Kafshë shtëpiake të lumtura Husse!

 

Gio

Gio është një qenush 1 vjec e 5 muajsh, duke qënë se le të themi është pak nazeli ushqyerja e tij ka qenë disi e vështirë. Para disa muajsh Gio provoi ushqimet Husse dhe që në momentet e para u vu re dëshira e tij e rritur për  të konsumuar vaktet në mënyrë të rregullt. Momentalisht Husse ofron ushqimin tone të preferuar dhe nuk kemi ndërmend ta ndërrojmë me asnjë ushqim tjetër.

Lola

Lola është 4 1/2 vjeç tani dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi zbuluar Husse kur ajo ishte vetem një qenush i ri. Pasi provoi disa marka të tjera premium, ajo kishte vuajtur nga shqetësime në stomak, por sapo u zhvendos në Husse, të gjitha simptomat u zhdukën.

Ne jemi vlerësuar nga

Bashkohuni me ekipin tonë!

Punoni sa të doni, fitoni të ardhurat që dëshironi, veproni në zonën tuaj lokale.

Punoni me ne

Husse - ushqim suedez për qenushë dhe mace

Husse është një prodhues suedez i ushqimit për qen, mace dhe kuaj me mbi 30 vjet përvojë në treg. Qëllimi kryesor i Husse është të promovojë një mënyrë jetese të shëndetshme për qenushët dhe macet. Të gjitha ushqimet dhe suplementet Husse janë bërë vetëm nga përbërës të cilësisë më të lartë, të zgjedhur me kujdes. Të gjitha produktet prodhohen sipas recetave tradicionale skandinave, dhe linjat e prodhimit janë nën kontroll të vazhdueshëm veterinar. Përveç cilësisë së produkteve Husse, kjo nënkupton edhe cilësinë e shërbimit. Shpërndarësit Husse janë të trajnuar plotësisht në ushqimin apo llojet dhe do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë të zgjidhni dietën e duhur për qenin ose macen tuaj. Produktet Husse nuk janë të disponueshme në një rrjet tradicional shitjesh - ne i dorëzojmë ato direkt nga fabrika tek klienti, në mënyrë që të ofrojmë produkte të cilësisë më të lartë me çmime konkuruese. Ushqimi Husse mund të porositet gjithmonë me dërgesë deri në adresën tuaj.

Gjithçka që ju nevojitet për qenushin apo macen tuaj në një vend

Në ofertën e Husse do të gjeni gjithçka që mund t'i duhet qenushit apo maces tuaj. Ushqimi ynë i thatë për qentë dhe macet është një bazë e shkëlqyer e dietës së tyre - ushqimi i thatë është dietë e balancuar siç duhet, e përshtatur për nevojat e qenve dhe maceve të madhësive të ndryshme dhe në faza të ndryshme të jetës, p.sh. këlysh dhe kotele, qen dhe mace të rritur dhe të moshuar. Keni një qen apo mace me nevoja të veçanta ushqimore? Ne Kujdesemi për nevojat e veçanta si ; sistem tretës të ndjeshëm, alergji ushqimore, pas sterilizimit ose kastrimit, si dhe qenushë apo mace që kanë prirje për të shtuar në peshë. Po kërkoni lodra për qen dhe mace? Lodrat Husse janë bërë nga materiale cilësore, ato janë të qëndrueshme dhe do t'i ofrojnë katrputroshit tuaj orë të tëra argëtimi. Ju mund të diversifikoni dietën e shëndetshme dhe natyrale të qenit ose maces tuaj me ushqime të shijshme. Trajtimet për qentë dhe macet janë një shtesë e shijshme në dietën e tyre dhe një shpërblim i madh gjatë stërvitjes dhe pas stërvitjes. Keni nevojë për produkte kujdesi për katërputroshin tuaj? Merrni shampo, kozmetikë për kujdes, vajra dhe locione me të cilat do të kujdeseni për pamjen e bukur dhe të shëndetshme të qenit apo maces tuaj.