Optimal Giant, 15 kg | Ushqim i plotë që mbështet nevojat ushqyese të qenëve të mëdhenj

470785c
Optimal Giant është i përshtatshëm për racat e rritura të mëdha ose gjigante me kërkesa normale për energji. Përmban kondroitinë dhe glukozaminë për të mbështetur nyjet dhe kockat e shëndetshme. Madhësia e kroketës është përshtatur për nofullat e racave të mëdha dhe gjigante për të mbështetur pastrimin mekanik të dhëmbëve.

10 900,00 Lekë

(726,67 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
mobility
Lëvizshmëria - Me kondroprotektorë për kyçe të shëndetshme
taurine
Taurinë - Mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës

E zhvilluar posaçërisht për racat e rritura të mëdha dhe gjigante me nevoja normale për energji

Përmban një përqindje të lartë të proteinave cilësore të pulës dhe përmbajtje më të ulët të yndyrës.

Lëvizshmëri
Taurinë

Formula e bazuar në:

Pulë
Optimal Giant është perfekt për:
Product detail icon Rracë e madhe
Product detail icon Aktivitet normal
Product detail icon Qen i rritur
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17874 IU/kg, vitaminë D3 1624 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, vitaminë C 300 mg/kg, 3b103 (Hekur) 201 mg/kg, 3b202 (Jod) 3 mg/kg, 3b405 (Bakër) 8 mg/kg, 3b502 (Magnez) 63 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selenium) 0.2 mg/kg, beta-carotene 1 mg/kg, kondroitin-glukozamin 1000 mg/kg; Antioxidante: tokoferolet; Aditivëve teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

pulë, grurë, miell gruri, oriz, misër, yndyrë shtazore, fara liri, fibra bimore, proteina shtazore të hidrolizuara, salmon, vaj salmoni, maja, kripë, vezë të thata, frukto-oligosakaride (0.3%), klorur kaliumi, lecithinë, alga deti, Tagetes.

shkarko skedarin pdf me tabelën e ushqimit
23.5%
Proteinë
71%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit me Optimal Giant çdo ditë!

Glukozaminë
1 / 6
Glukozaminë

Kondroitina dhe glukozamina janë përbërës të kërcit në nyje; këto substanca mbështesin kërcin për nyje elastike.

Taurinë
2 / 6
Taurinë

Mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës.

Fructo-oligosaccharides
3 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Clinoptilolite
4 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Mbështetja e imunitetit
5 / 6
Mbështetja e imunitetit

Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar.

Gëzof i shëndritshëm
6 / 6
Gëzof i shëndritshëm

I pasur me acide yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 për të ndihmuar në përmirësimin e gjendjes së lëkurës dhe gëzofit dhe i pasuruar me bakër për të stimuluar enzimat që mbështesin ngjyrën e gëzofit.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

6 000,00 Lekë

Bowl, S | Tas i qëndrueshëm për kafshët shtëpiake - prej çeliku inoks

Enë perfekte dhe ekologjike për të gjitha vaktet e kafshës suaj

1 100,00 Lekë

Kägel, S | Lodër për kafshë shtëpiake prej gome në formë koni bowling

Dizajni i veçantë lejon hedhjen dhe kërcimin e lehtë

950,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal