Optimal, 12 kg | Ushqim i plotë dhe i ekuilibruar për qentë aktivë

470594c
Optimal është i përshtatshëm për racat mesatare me kërkesa normale ose më të larta për energji. Strukturë e optimizuar e kroketave për të mbështetur pastrimin mekanik të dhëmbëve.

7 900,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
energy_plus
Energji + - Përmbajtja e lartë e yndyrës për të plotësuar nevojat e larta të energjisë
immune_system
Sistemi imunitar - Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar

Zhvilluar posaçërisht për racat mesatare të rritura me nevoja më të larta ose normale për energji

Optimal përmban një përqindje të lartë të proteinave cilësore të pulës dhe përmbajtje të lartë yndyre..

Energji +
Sistemi mbrojtës

Formula e bazuar në:

Pulë
Optimal është perfekt për:
Product detail icon Qen i rritur
Product detail icon Rracë mesatare
Product detail icon Aktivitet normal
Product detail icon Qen aktiv
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 17874 IU/kg, vitaminë D3 1625 IU/kg, vitaminë E 500 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, 3b405 (bakër/kg) 8 , 3b502 (Mangan) 63 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,2 mg/kg, beta-karoten 1 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

mish pule, grurë, oriz, yndyrë shtazore, fibra bimore, fara liri, proteina shtazore të hidrolizuara, salmoni, vaj salmoni, maja, kripë, frukto-oligosakaride (0.3%), vezë të thata të plota, klorur kaliumi, lecitinë, algat e detit, Tagetes.

shkarko skedarin pdf me tabelën e ushqimit
26.0%
Proteinë
71%
Proteinë shtazore

Avantazhet e të ushqyerit cdo ditë me Optimal!

Energji +
1 / 6
Energji +

I pasur me proteina dhe yndyra shtazore.

Tretje/Stimuli flora
2 / 6
Tretje/Stimuli flora

Përmbajtja e lartë e energjisë nënkupton ushqyerjen me porcione më të vogla për të shmangur problemet me stomakun.

Mbështetje imuniteti
3 / 6
Mbështetje imuniteti

Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar.

Fructo-oligosaccharides
4 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Clinoptilolite
5 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Gëzof i shëndritshëm
6 / 6
Gëzof i shëndritshëm

I pasur me acide yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 për të ndihmuar në përmirësimin e gjendjes së lëkurës dhe gëzofit dhe i pasuruar me bakër për të stimuluar enzimat që mbështesin ngjyrën e qimeve.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kägel, S | Lodër për kafshë shtëpiake prej gome në formë koni bowling

Dizajni i veçantë lejon hedhjen dhe kërcimin e lehtë

950,00 Lekë

Bowl, S | Tas i qëndrueshëm për kafshët shtëpiake - prej çeliku inoks

Enë perfekte dhe ekologjike për të gjitha vaktet e kafshës suaj

1 100,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë!

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal