Antistress, 200 tablets | Produkt bimor qetësues që ndihmon në reduktimin e efekteve të stresit

50163c
Ndihmon në neutralizimin e hormoneve të çliruara nga frika, stresi dhe zhurmat.

3 500,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
balanced_nutrition
Nutricion i balancuar - Formuluar posaçërisht për të reduktuar reagimet nga stresi

Suplement ushqimor me përbërës natyralë qetësues

Edhe pse stresi mund të shkaktojë shqetësim të madh për kafshën shtëpiake dhe pronarin e saj, ai është një reagim normal ndaj një mjedisi që është jashtë kontrollit të qenit ose maces.

Antistress është një formulë e përqendruar bimore, e njohur për vetitë qetësuese, të cilat ndihmojnë në minimizimin e reaksioneve të lidhura me stresin në afat të shkurtër dhe afatgjatë. Përdorimi gjatë ngjarjeve stresuese si transporti (aeroplan, makinë, varkë), kushtet e ndryshuara të jetesës (një shtëpi e re, mjedis i mbipopulluar ose pushime), zhurma të papritura si fishekzjarre, stuhi, muzikë tronditëse ose çdo ngjarje/situatë tjetër që mund të të jetë një burim stresi për kafshën tuaj.

Format praktik, i vogël dhe i lehtë për t'u bartur kudo.

Nutricion i balancuar

Përbërës të zgjedhur me veti qetësuese

VALERIANE - e njohur për vetitë e saj kundër stresit dhe pro stimulimit të gjumit të rehatshëm. Përdoret zakonisht për kafshët shtëpiake të frikësuara, të shqetësuara dhe të stresuara, gjithashtu ndihmon në qetësimin e stomakut.

PURPLE PASSIONFLOWER - më së shumti e njohur për vetitë e saj qetësuese natyrore (përdoret si qetësues dhe përgjumës). Më së shpeshti përdoret për qentë që kanë ankth.

HAWTHORN - i njohur për vetitë e tij anti-stres.

TRYPTOPHANE - një aminoacid thelbësor shumë i rëndësishëm për hormonin e rregullimit të gjumit (melatonin) dhe për serotoninën, një neurotransmetues i nevojshëm në rregullimin e humorit, gjumit, oreksit dhe temperaturës së trupit.

Përdorimi dhe udhëzimet e rekomanduara

Qentë: 1 tabletë/10 kg peshë trupore/ditë.

Macet: 1 tabletë/ditë.

Produkti mund të jepet 5 ditë para një ngjarje stresuese dhe në ditën e ngjarjes. Për situata me kohëzgjatje të gjatë (më shumë se 10 ditë), produkti mund të jepet vazhdimisht çdo ditë. I përshtatshëm për përdorim gjatë shtatzënisë, laktacionit dhe për kafshë shumë të reja gjatë shkëputjes nga gjiri. Produkti nuk shkakton përgjumje. Jo i përshtatshëm për qen gjatë sezonit të shumimit.

Vetëm për përdorim nga kafshët!

KUJDES! : Ky produkt bazohet në bimë. Kafshë të ndryshme mund të reagojnë ndryshe ndaj substancave natyrore në këto bimë. Pretendimet e listuara në këtë përshkrim produkti bazohen në informacionin e përgjithshëm rreth bimëve të përmendura. Ky produkt nuk duhet të klasifikohet si ilaç. Nëse keni pyetje të tjera në lidhje me shëndetin e kafshës suaj, ju rekomandojmë të kontaktoni veterinerin tuaj.

Informacione për ushqyerjen

Aminoacidet: 3.4.1. L-triptofan 8%.

sanëz (Valeriana officinalis), lule pasioni vjollcë (Passiflora incarnata), murriz (Crataegus), agjentë lidhës.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Pick Up Carrier, 1 pce | Qese e biodegradueshme për të mbledhur mbeturinat dhe jashtëqitjet

Përmban një grep për ta lidhur me zinxhirin ose rripin

300,00 Lekë

Balanced diet and high quality ingredients

Vlerësime

Nuk ka komente ende

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal