Optimal Mini, 2 kg | Ushqim i thatë për qentë trupvogël, pa gluten, i krijuar për të plotësuar nevojat e larta për energji

470583c
Optimal Mini është i përshtatshëm për racat e vogla me kërkesa më të larta energjie. Madhësia e kroketave është përshtatur për nofullat e racave të vogla dhe shumë të vogla për të mbështetur pastrimin mekanik të dhëmbëve.

2 700,00 Lekë

(1 350,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
energy_plus
Energji + - Përmbajtja e lartë e yndyrës për të plotësuar nevojat e larta të energjisë
immune_system
Sistemi imunitar - Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar

Zhvilluar posaçërisht për racat e vogla dhe me nevoja më të larta energjie

Optimal Mini përmban një përqindje të lartë të proteinave cilësore të pulës dhe përmbajtje të lartë yndyre.

Energji +
Sistemi mbrojtës

Formula e bazuar në:

Pulë
Optimal Mini është perfekt për:
Product detail icon Rracë e vogël
Product detail icon Qen i rritur
Product detail icon Aktiv
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 20853 IU/kg, vitaminë D3 1895 IU/kg, vitaminë E 583 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, 3b405 (bakër/kg) 8 , 3b502 (Mangan) 62,5 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,2 mg/kg, beta-karoten 1 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

pulë, oriz, misër, yndyrë shtazore, farë liri, fibra vegjetale, proteina misri, proteina shtazore të hidrolizuara, salmoni, vaj salmoni, maja, kripë, frukto-oligosakaride (0.5%), vezë të thata të plota, klorur kaliumi, manan-oligosakaride, lecithin , algat e detit, Tagetes.

29.0%
Proteinë
80%
Proteinë shtazore

Benefits of feeding Optimal Mini everyday!

Energji +
1 / 6
Energji +

I pasur me proteina dhe yndyrna shtazore.

Tretje/Stimuli flora
2 / 6
Tretje/Stimuli flora

Përmbajtja e lartë e energjisë nënkupton ushqyerjen me porcione më të vogla për të shmangur problemet me stomakun.

Mbështetje imuniteti
3 / 6
Mbështetje imuniteti

Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur një sistem të shëndetshëm imunitar.

Fructo-oligosaccharides
4 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Clinoptilolite
5 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Gëzof i shëndritshëm
6 / 6
Gëzof i shëndritshëm

I pasur me acide yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 për të ndihmuar në përmirësimin e gjendjes së lëkurës dhe gëzofit dhe i pasuruar me bakër për të stimuluar enzimat që mbështesin ngjyrën e qimeve.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Boll, S | Top gome që kërcen

E shkëlqyeshme për lojëra tërheqëse që zgjasin

900,00 Lekë

Këshillë

1 600,00 Lekë

Schampo, 250 ml | Shampo e butë me vaj kokosi dhe ulliri

Formula e koncentruar për gëzof me shkëlqim dhe butësi të mëndafshtë

2 900,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal