Mild, 12 kg | Ushqim pa gluten, i pasur me mish pule për shëndet optimal të zorrëve

485071c
Mild është një produkt i presuar në të ftohtë, pa gluten, veçanërisht i përshtatshëm për qentë me sistem shumë të ndjeshëm tretje dhe/ose intolerancë ndaj glutenit. Recetë e bazuar në pulë dhe troftë të cilat janë burime proteinash shtazore shumë të tretshme.

11 900,00 Lekë

(991,67 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
gluten_free
Pa gluten – Recetë pa grurë, me oriz dhe misër si burime karbohidratesh me shije të mirë
flora_stimuli
Tretje/Stimul flore – Ushqim i lehtë dhe shumë i tretshëm

Recetë me përbërës të përzgjedhur me kujdes, me bazë pulën dhe troftën

Mild është bërë me një proces të butë shtypjeje të ftohtë në një temperaturë të ulët për të ndihmuar në ruajtjen e shijeve natyrale dhe lëndëve ushqyese thelbësore. Ky proces mundëson përfshirjen e lëndëve të tjera të para si frutat, perimet dhe barishtet të cilat kanë përfitime shëndetësore. Produktet e shtypjes së ftohtë kanë një densitet më të lartë që do të thotë se nevojitet më pak sasi ushqimi në ditë.

Pa gluten
Stimuli flora

Formula e bazuar në:

Pulë
Mild është perfekt për:
Product detail icon Qen i rritur
Product detail icon Qen me sistem tretës sensitiv
Product detail icon Aktivitet normal
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 18000 IU/kg, vitaminë D3 1800 IU/kg, vitaminë E 400 IU/kg, vitaminë C 200 mg/kg, 3b103 (hekur) 70 mg/kg, 3b108 (hekur) 35 mg/kg, (Jod) 2,0 mg/kg, 3b405 (bakër) 10 mg/kg, 3b413 (bakër) 5,0 mg/kg, 3b502 (mangan) 50 mg/kg, 3b506 (mangan) 25 mg/kg, 30 mg/kg, 3b60 /kg, 3b607 (Zink) 50 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,1 mg/kg, taurine 1000 mg/kg, L-karnitine 50 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet.

pulë e thatë (30%), misër (20%), oriz (16%), bizele, yndyrë shpendësh, troftë e thatë (4%), proteina shtazore e hidrolizuar, vaj salmoni (1.5%), inulinë (burim i frukto-oligosakarideve) (1%), karrota (0.2%), hithër (0.2%), echinacea (0.2%), mango (0.15%), kumbulla (0.15%), banane (0.15%), trumzë (0.15%), borzilok (0.15%) %), mollë (0,15%) spirulina (0,15%), domate (0,15%), boronicë (0,1%), Yucca schidigera (0,02%).

29%
Proteinë
82%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit me Mild çdo ditë!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Të vetmet drithëra në produkt janë orizi dhe misri të cilat janë pa gluten.

Tretje/Stimuli flora
2 / 6
Tretje/Stimuli flora

Produkt lehtësisht i tretshëm - Kokrrat shpërbëhen shpejt dhe lehtë në stomak, gjë që ndihmon tretjen.

Gëzof i shëndritshëm
3 / 6
Gëzof i shëndritshëm

Me troftë dhe nivele optimale të acideve yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 për të mbështetur gjendjen e lëkurës dhe gëzofit.

Fructo-oligosaccharides
4 / 6
Fructo-oligosaccharides

Përmban inulin si burim i frukto-oligosakarideve që stimulojnë rritjen e baktereve të dobishme për të mbështetur një tretje të shëndetshme.

Vitaminë C
5 / 6
Vitaminë C

Antioksidant i fuqishëm që mbështet imunitetin dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave të trupit.

L-carnitine
6 / 6
L-carnitine

Shtuar L-carnitine për të mbështetur metabolizmin e yndyrës duke ruajtur masën e dobët të muskujve.

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal