Lyster, 12 kg | Ushqim pa gluten i pasur me salmon për lëkurë dhe gëzof të shëndetshëm

485070c
Lyster është një produkt i bërë në presion të ftohtë, pa gluten, veçanërisht i përshtatshëm për qentë me sisteme tretje shumë të ndjeshme, intolerancë dhe/ose alergji. I pasur me salmon dhe përfshirje të vajit të salmonit për të mbështetur gjendjen e mirë të lëkurës dhe gëzofit.

12 900,00 Lekë

(1 075,00 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
gluten_free
Pa gluten – Recetë pa grurë me oriz dhe misër si burime karbohidratesh me shije të mirë
flora_stimuli
Tretje/Stimul flore – Ushqim i lehtë dhe shumë i tretshëm

Recetë me tretshmëri shumë të lartë, e bazuar në salmon dhe gjelin e detit

Lyster është bërë me një proces të butë shtypjeje në një temperaturë të ulët për të ndihmuar në ruajtjen e shijeve natyrore dhe lëndëve ushqyese thelbësore. Ky proces mundëson përfshirjen e lëndëve të tjera të para si frutat, perimet dhe barishtet të cilat kanë përfitime shëndetësore. Produktet e shtypjes së ftohtë kanë një densitet më të lartë që do të thotë se nevojitet më pak sasi ushqimi në ditë.

Pa gluten
Stimuli flora

Formula e bazuar në:

Salmon
Lyster është perfekt për:
Product detail icon Qen i rritur
Product detail icon Qen me alergji
Product detail icon Qen me ndjeshmëri tretjeje
Product detail icon Aktivitet normal
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 18000 IU/kg, vitaminë D3 1800 IU/kg, vitaminë E 400 IU/kg, vitaminë C 200 mg/kg, 3b103 (hekur) 70 mg/kg, 3b108 (hekur) 35 mg/kg, (Jod) 2,0 mg/kg, 3b405 (bakër) 10 mg/kg, 3b413 (bakër) 5,0 mg/kg, 3b502 (mangan) 50 mg/kg, 3b506 (mangan) 25 mg/kg, 30 mg/kg, 3b60 /kg, 3b607 (Zink) 50 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,1 mg/kg, taurine 1000 mg/kg, L-karnitine 50 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet.

salmon i tharë (22%), misër (22%), oriz (16%), bizele, yndyrë shpendësh, gjeldeti i thatë (7.5%), proteina shtazore e hidrolizuar, vaj salmoni (1.5%), inulinë (burim i frukto-oligosakarideve) (1%), karrota (0.2%), hithër (0.2%), echinacea (0.2%), mango (0.15%), kumbulla (0.15%), banane (0.15%), trumzë (0.15%), borzilok (0.15%) %), mollë (0,15%) spirulina (0,15%), domate (0,15%), boronicë (0,1%), Yucca schidigera (0,02%)

28%
Proteinë
80%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit të Lyster çdo ditë!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Të vetmet drithërat në produkt janë orizi dhe misri të cilat janë pa gluten.

Tretje/Stimuli flora
2 / 6
Tretje/Stimuli flora

Produkt lehtësisht i tretshëm - shpërbëhët shpejt dhe lehtë në stomak, gjë që ndihmon tretjen.

Gëzof i shëndritshëm
3 / 6
Gëzof i shëndritshëm

I pasur me salmon dhe me nivele optimale të acideve yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 për të mbështetur gjendjen mirë të lëkurës dhe të gëzofit.

Fructo-oligosaccharides
4 / 6
Fructo-oligosaccharides

Përmban inulin si burim i frukto-oligosakarideve që stimulojnë rritjen e baktereve të dobishme për të mbështetur një tretje të shëndetshme.

Vitaminë C
5 / 6
Vitaminë C

Antioksidant i fuqishëm që mbështet imunitetin dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave të trupit.

L-carnitine
6 / 6
L-carnitine

Shtuar L-carnitine për të mbështetur metabolizmin e yndyrës duke ruajtur masën e optimale të muskujve.

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal