Indikator, 6 L | Rërë Indikator për mace - Betonit

30043c
Rërë për grumbullimin e mbetjeve të maceve me tregues të pH të urinës.

2 700,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
super_clumping
Super grumbullim - Përthith lëngjet shpejt dhe formon copëza të forta
odour_control
Kontroll aromash - Karboni aktiv për një kontroll efektiv të aromave të pakëndshme

Kontrolli i aromave. Me trumzë të shtuar

Rërë inovative për të grumbulluar mbetjet e maceve, me përthithshmëri të shkëlqyer, e përpunuar nga argjila e bardhë bentonite e cilësisë më të mirë.

Karbon i shtuar (3%): formulë me karbon të aktivizuar që siguron kontroll shumë efektiv të aromës duke thithur përbërësit organikë që gjenden në feçet dhe urinën e maces. Shtohet trumza, e cila përmban timol, një vaj i paqëndrueshëm që ka veti antiseptike dhe dezinfektuese.

Një kuti me 6 L zgjat një muaj për një mace.

Super grumbullim
Kontrolli i aromave

Parimi i indikacionit të infeksionit urinar

Litiaza urinare është një sëmundje e zakonshme për macet. Nëse funksioni i veshkave të maces është normal, nuk ka proteina në urinë, por kur veshka ose ureteri është i infektuar, proteina do të shfaqet në urinë.

Një përbërës aktiv jo toksik dhe i padëmshëm shtohet në mënyrë që mbetjet e maceve Indikator të mund të zbulojnë proteinurinë. Këto grimca të verdha silicë veprojnë si tregues i pH-së urinare. Nëse ato grimca të verdha bëhen blu, macja juaj mund të vuajë nga një sëmundje urinare.

Ju lutemi kontaktoni veterinerin tuaj nëse:

- grimcat e verdha bëhen blu në 30 minuta pasi macja urinon dhe kjo përsëritet gjatë një jave;

- macja juaj urinon më shpesh se zakonisht;

- ka gjak të përzier në urinë, dizuria dhe ulërima për shkak të urinimit të dhimbshëm.

Si përdoret?

Hapi 1

Mbushni tabakën me Indikator deri në një lartësi prej të paktën 5-6 cm. Pas mbushjes së tabakasë, lërini mbeturinave një nivelim përfundimtar.

Hapi 2

Hiqni grumbujt dhe mbetjet e tjera të ngurta (të tilla si feçet) çdo ditë duke përdorur një lugë. Hidhni me mbeturinat shtëpiake, mos e hidhni ujin në tualet. Kontrolloni me autoritetet lokale nëse zbatohen kërkesa ose metoda të ndryshme asgjësimi.

Hapi 3

Rimbushni me rërë të pastër të maceve sipas nevojës për të ruajtur nivelin e mbetjeve.

Hapi 4

Ndryshoni plotësisht mbeturinat kur është e nevojshme, duke larë dhe tharë tabakanë tërësisht. Mirëmbajtja e rregullt ndihmon në largimin e aromave të këqija dhe zvogëlimin e grumbullimit të baktereve.

Formulë e ekuilibruar dhe përbërës me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal