Idol, 100 g | Treats pa drithëra, të pasur me mish qingji

16026c
Treats, në formë ylli, të bëra me një burim të vetëm proteinash shtazore për qentë me ndjeshmëri tretëse. Pa aromë apo ngjyrues artificial.

650,00 Lekë

Disponueshëm në
Sasi
grain_free
Pa fara - Recetë pa drithëra për qentë e ndjeshëm
hypo_allergenic
Hipo-alergjik - Recetë e pasur me mish qingji dhe proteina shtazore që stimulojnë organizmin për më pak alergji

Treats të buta, të pasura me mish qingji

Shpërblejeni mikun tuaj me gëzof me këto ushqime të shijshme, gjysmë të lagështa të bëra me mish qingji si përbërësi i parë - një treats i pasur me proteina për të shpërblyer gjate levizjes është një ëmbëlsirë perfekte për çdo seancë stërvitore me qenin tuaj.

Kjo recetë hipoalergjike është e pasur me mish qingji - një burim i proteinave shtazore me cilësi të lartë që ka më pak gjasa të shkaktojë një reaksion alergjik. Për më tepër, ushqimet tona "Idol" bëhen pa drithëra, duke i bërë ato të përshtatshme për qentë e ndjeshëm ose ata me intolerancë ndaj glutenit. Në vend të drithërave, si burim karbohidratesh përdoren përbërës të shëndetshëm dhe shumë të tretshëm si bizelet dhe patatet.

Ato janë gjithashtu të formuluara me ekstrakt çaji jeshil pa kafeinë, të pasura me polifenole dhe flavonoidë me një kapacitet të lartë antioksidues dhe vitaminë C të shtuar, një antioksidant i fuqishëm që mbështet imunitetin dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave të trupit. Për më tepër, këto produkte përmbajnë shtresa dhe fara të psiliumit – një prebiotik dhe burim i fibrave të tretshme, e cila është e rëndësishme për shëndetin e zorrëve.

Pa farëra
Hipo-alergjik

Rekomandime dhe këshilla për të ushqyerit

Sasitë maksimale të rekomanduara ditore tregohen në tabelën e ushqimit në paketim. Jepni si dhuratë ose shpërblim ndërmjet vakteve. Mbikëqyrni gjithmonë qenin tuaj kur jepni ndonjë snack ose treats. Mbani ujë të freskët në dispozicion gjatë gjithë kohës.

Snacks dhe treats nuk janë ushqim zëvendësues, ato janë të përshtatshme gjate shëtitjeve dhe lojrave me qenin tuaj, duhet të përdoren vetëm si stimulim shtesë, të dhënë si pjesë e trajnimit, si një shpërblim për sjelljen e mirë, ose thjesht si një treat i shijshëm midis vakteve.

Ushqimi si pjesë e një diete të ekuilibruar. Kur jepni treats, zvogëloni vaktin kryesor të qenit tuaj për ta mbajtur atë në një gjendje të balancuar dhe aktive. Mos e ushqeni qenin tuaj me treats gjate kohes qe po përtypet. Përdorimi i tepërt i përtypsave dhe treats mund të shkaktojë shqetësime gastrike dhe potencialisht të çojë në obezitet te qentë si dhe mund te sjelle probleme të tjera shëndetësore.

Këshillë mbi ruajtjen

Para hapjes, produkti duhet të ruhet në kushte të thata dhe të freskëta.

Pas hapjes, mbylleni mirë paketimin pas çdo përdorimi dhe mbajeni në një vend të thatë dhe të freskët.

Mbajeni larg rrezeve direkte te diellit.

Informacione për ushqyerjen

Shtesa ushqyese: vitaminë C 100 mg/kg.

Konservues.

qengji i thatë (26%), bizele të verdha, patate, glicerinë vegjetale, aromë natyrale (7%), tul i thatë i mollës, vaj salmon (3%), maja e birrës, karrota (0.5%), lëvozhgë e psiliumit dhe fara (0.4%) , Mojave yucca (0.1%), ekstrakt i çajit jeshil pa kafeinë (0.01%).

Përbërës të balancuar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal