Valp Farm, 12 kg | Ushqim krokant pa drithëra dhe pa gluten, me përmbajtje të lartë të proteinave shtazore nga burime të limituara

471668c
Valp Farm është produkt pa drithëra dhe pa gluten, i përshtatshëm për këlyshët me sistem të ndjeshëm tretës dhe/ose intolerancë ndaj glutenit. Një recetë me përmbajtje të lartë proteinash për të mbështetur një rritje të shëndetshme dhe taurinë të shtuar për një funksion të shëndetshëm të zemrës.

10 900,00 Lekë

(908,33 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
grain_free
Pa fara – Patatet dhe bizelet si burim i karbohidrateve
flora_stimuli
Tretje/Stimul flore - Përzierje përbërësish që mbështesin shëndetin e mirë të zorrëve

I krijuar për këlyshët me sisteme të ndjeshme tretëse dhe/ose intolerancë ndaj glutenit

Valp Farm është një produkt pa drithëra për këlyshët, i pasur me fibra vegjetale si celulozë dhe psilium për të stimuluar lëvizshmërinë dhe shëndetin e zorrëve. Është i përshtatshëm si ushqim fillestar për këlyshët nga mosha 3 javësh dhe si ushqim i plotë nga 4 javë deri në moshën madhore. Gjithashtu është suhqim ideal gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.

Pa farëra
Stimuli flora

Formula e bazuar në:

Patate
Pulë
Valp Farm është perfekte për:
Product detail icon Të gjitha madhësitë e rracave
Product detail icon Këlysh
Product detail icon Qen me ndjeshmëri tretjeje
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 21500 IU/kg, vitaminë D3 1200 IU/kg, vitaminë E 600 mg/kg, 3b103 (Hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, 3b405 (bakër/kg) 7. , 3b502 (Mangan) 62,5 mg/kg, 3b605 (Zink) 107,5 mg/kg, 3b607 (Zink) 12,5 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,2 mg/kg, beta-karoten 1 mg/kg, biskot 1 mg/kg ; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Mish pule, patate, bizele, yndyrë shtazore, fara liri, proteina shtazore të hidrolizuara, fibra vegjetale, maja, vaj salmoni, minerale, krill, frukto-oligosakaride (0.5%), psilium (0.5%), vezë të thata të plota, alga deti, lecithin, manan-oligosakaride (0.1%), kripë acide yndyrore, rozmarinë, Tagetes, çaj jeshil.

38.0%
Proteinë
85%
Proteinë shtazore

Përfitimi i të ushqyerit çdo ditë m Valp Farm!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Recetë pa drithëra dhe pa gluten për këlyshët me tretje të ndjeshme dhe/ose alergji.

Proteina të larta
2 / 6
Proteina të larta

Përqindje e lartë e proteinave shtazore për të mbështetur një rritje të shëndetshme.

Psyllium
3 / 6
Psyllium

Fibra dietike e tretshme që ka efekt antidiarre.

Proteina shtazore të limituara
4 / 6
Proteina shtazore të limituara

Pula dhe krill si burime të vetme të proteinave shtazore.

Mbështetja e imunitetit
5 / 6
Mbështetja e imunitetit

Me beta-karoten, rozmarinë dhe çaj jeshil si antioksidantë dhe vaj krill dhe salmon si burime të acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur zhvillimin e një sistemi të shëndetshëm imunitar.

Mannan-oligosaccharides
6 / 6
Mannan-oligosaccharides

Përmban mono-oligosakaride (MOS) të cilat parandalojnë ngjitjen e baktereve të dëmshme në muret e zorrëve.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Bowl, S | Tas i qëndrueshëm për kafshët shtëpiake - prej çeliku inoks

Enë perfekte dhe ekologjike për të gjitha vaktet e kafshës suaj

950,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal