Këshillë

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Ushqim i thatë që mbështet nevojat e zhvillimit të këlyshëve të ndjeshëm

470641c
Valp Digest bazohet në mishin e qengjit si burimi kryesor i proteinave dhe është një recetë pa gluten për këlyshët me sisteme të ndjeshme tretëse dhe/ose intolerancë ndaj glutenit. Përmban klinoptilolit, një mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

6 600,00 Lekë

(942,86 Lekë* / 1 Kilogram)
Disponueshëm në
Sasi
disponueshmëria
Në magazinë Në dispozicion, koha e dorëzimit 1-2 days
flora_stimuli
Stimuli i florës - Përzierje përbërësish që mbështesin shëndetin e mirë të zorrëve
gluten_free
Pa gluten - Me oriz

I krijuar për këlyshët me sisteme të ndjeshme tretëse dhe/ose intolerancë ndaj glutenit

Valp Digest përmban të gjitha lëndët ushqyese, vitaminat dhe mineralet shtesë, që këlyshët kanë nevojë për një rritje dhe zhvillim të shëndetshëm.

Stimul i florës
Pa gluten

Formula e bazuar në:

Oriz
Qingj
Valp Digest është perfekt për:
Product detail icon Të gjitha madhësitë e rracave
Product detail icon Këlysh
Informacione për ushqyerjen

Aditivët ushqyes: vitaminë A 20000 IU/kg, vitaminë D3 1850 IU/kg, vitaminë E 580 mg/kg, 3b103 (hekur) 201 mg/kg, 3b202 (jod) 3 mg/kg, 3b405 (bakër) 8 , 3b502 (Mangan) 63 mg/kg, 3b605 (Zink) 108 mg/kg, 3b607 (Zink) 12 mg/kg, 3b801 (Selen) 0,2 mg/kg, beta-karoten 1 mg/kg; Antioksidantë: tokoferolet; Aditivët teknologjikë: Klinoptilolit me origjinë sedimentare: 10 g/kg.

Mish qengji, oriz, miell orizi, pulë, yndyrë shtazore, fara liri, fibra bimore, proteina shtazore të hidrolizuara, salmoni, vaj salmoni, maja, kripë, frukto-oligosakaride (0.5%), klorur kaliumi, vaj vegjetal, lecitinë, kripë acidi yndyror, algat e detit, Tagetes.

26.0%
Proteinë
75%
Proteinë shtazore

Përfitimet e të ushqyerit çdo ditë me Valp Digest!

Pa gluten
1 / 6
Pa gluten

Me oriz dhe pa gluten.

Qingj
2 / 6
Qingj

Përmban mish qengji si burim kryesor i proteinave.

Fibër optimale
3 / 6
Fibër optimale

Përmbajtja optimale e fibrave për të ndihmuar që tretja të funksionojë pa probleme dhe për konsistencë optimale të jashtëqitjes.

Clinoptilolite
4 / 6
Clinoptilolite

Mineral që mbështet qëndrueshmërinë e jashtëqitjes dhe kontribuon në një tretje optimale.

Fructo-oligosaccharides
5 / 6
Fructo-oligosaccharides

Duke shtuar frukto-oligosakaride (FOS) në recetë, rritja e baktereve të mira stimulohet për të mbështetur tretjen e shëndetshme.

Mbështetja e imunitetit
6 / 6
Mbështetja e imunitetit

Me beta-karoten dhe vaj salmoni si burim i acideve yndyrore Omega-3 për të mbështetur zhvillimin e një sistemi të shëndetshëm imunitar.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Këshillë

1 600,00 Lekë

Enë e madhe ushqimore, 1 copë | Enë hermetike me kapacitet 38 L

Mban ushqimin të freskët për më gjatë

5 700,00 Lekë

Pick Up Carrier, 1 pce | Qese e biodegradueshme për të mbledhur mbeturinat dhe jashtëqitjet

Përmban një grep për ta lidhur me zinxhirin ose rripin

300,00 Lekë

Përbërës të ekuilibruar dhe me cilësi të lartë

Vlerësime

5
Nuk ka komente ende
100%
0%
0%
0%
0%

Cilësi e njohur botërore, kujdes lokalCilësi suedeze për kafshët tuaja shtëpiake

1987

Që nga viti 1987 Husse ofron shpërndarje falas në shtëpi të produkteve cilësore për qen dhe mace në të gjithë Evropën.

50+

Produktet Husse janë të disponueshme në mbi 50 vende anembanë globit.

1000+

Mbi 1000 franshizë që këshillojnë dhe ofrojnë produkte në derën tuaj.

Nutritional advice and personal
home delivery for free!

Nuk jeni të sigurt se çfarë ju nevojitet?

Gjeni një vakt të përsosur për kafshën tuaj shtëpiake ose merrni një këshillë nga furnizuesi juaj lokal.

Gjeni furnizuesin lokal